Jméno: Kristinn Lugmajerová
Přezdívka: Lady December
Rok narození: 1993
Znamení: Lev
Téma blogu: Život, poezie, proza, kresba
Datum založení blogu: Červenec 2009
Povaha: Sangvinik
Mám ráda: Život celkově
Nemám ráda: Nemám ráda spoustu věcí, vyjmenování všech by bylo na dlouho.
Motto: “Slabý je ten, kdo ztratil v sebe víru.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Lady DecemberJméno: Kristinn Lugmajerová
Přezdívka: Lady December
Rok narození: 1993
Znamení: Lev
Téma blogu: Život, poezie, proza, kresba
Datum založení blogu: Červenec 2009

Povaha: Sangvinik
Mám ráda: Život celkově
Nemám ráda: Nemám ráda spoustu věcí, vyjmenování všech by bylo na dlouho.
Motto: “Slabý je ten, kdo ztratil v sebe víru. Malý je ten, kdo má jen malý cíl!”

ICQ: 384720512
FB: Lady December

Lady December blogUmí uchopit myšlenku tak, jak to dokáže pouze málo blogerek. Začti se do její poezie, nech se příjemně unášet v rýmech a myšlenkách. Lady December o svém talentu dokáže zkrátka elegantně přesvědčit.

Rozhovor s Kámoškou

1) Jak dlouho už máš blog a proč jsi vůbec začala s blogováním?

Blog mám už několik let, dá se říct. S blogováním jsem začala o Silvestru roku 2008, už ani nevím co mi přelétlo přes nos, že jsem nechtěla slavit s našima. Byla jsem tehdy v “těžkém” pubertálním období – znáte to?! Přes blog jsem chtěla najít nové kamarády nebo se jen tak podělit o svou tvorbu. A docela to vyšlo :-) .

2) Kolik času musíš blogu věnovat a je něco, co ti na blogování jako takovém vadí, ať už jsou to třeba vulgární komentáře, destruktivní kritika či přebírání textů?

Blogu se věnuji tak hodinu denně, když je čas. Nebo to čtenářům vynahradím vždy o víkendu. Ani nevím jestli mi vůbec něco vadí. Ono je to všechno o zvyku. Vulgární komentáře, když už nějaké jsou ani moc nečtu a rovnou je mažu. S až tak destruktivní kritikou jsem se ještě nesetkala, ale myslím, že jsem dost rozumná na to abych případná nemilá slova kritiků ustála. Co se týká přebírání textů, tak to mne nechává zatím poměrně chladnou a asi to tak bude i nadále. Stejně tomu nezabráním. Vlastně cokoliv se dá na internet ať už ošetřené autorským právem nebo ne, je v nebezpečí před kopírkami a s tím se musí počítat.

3) Proč si myslíš, že zrovna tvůj blog patří k těm oblíbeným? Je něco, co ho dělá opravdu unikátním?

Tisíc lidí, tisíc chutí. Nemůže se líbit všem. Ale o oblíbenosti u mnoha osob mě utvrzují kladné a spokojené komentáře pod články. Jako každý autor potřebuji znát názory ostatních a jsou to právě čtenářovy poznatky k dílu, které jsou denním chlebem každého autora.

4) Existuje mezi dívčími blogy a jejich autorkami rivalita? Je něco, co nepsaná pravidla komunity zakazují a trestají?

Rivalita existuje všude. Neříkám, že se to týká zrovna mě a mého blogu, ale věřím, že je to běžná věc. Jak by taky ne. Lidé jsou lidé a jak řekl Einstein: “Pouze dvě věci jsou nekonečné, vesmír a lidská hloupost. Avšak u té první si nejsem jist!” Nepsaných pravidel může být hodně a mohou se neustále měnit. To je ta chyba, že jsou nepsaná.

5) Nebojíš se toho, že si díky blogu o tobě úplně cizí člověk může zjistit velké množství informací? Je něco, o čem by si na blog nikdy nenapsala?

Nebojím, protože zveřejňuji o sobě jen to co chci. Bohužel doba jde dál a hrozby internetu s ní. Člověk není nikdy dost opatrný, ale to by už nebyli lidé. Snažím se svou identitu chránit v co nejschůdnější formě. Ano mám na blogu své fotky a každý teď může vědět jak vypadám, ale to je asi tak všechno.

6) Dokážeš říct, že díky blogu si získala nové kamarádky a poznala lidi, se kterými si rozumíš? Nepíšou ti nějací tajní ctitelé?

Poslední část otázky mě pobavila:) Ano našla jsem hodně známých se kterými si rozumím, nikoliv přátel. A co se týče tajných ctitelů? Nevím, možná jednoho bych tam zařadit mohla, ale nebrala bych to až tak vážně :-) .

7) Co by se muselo stát, aby si s blogováním úplně přestala? Měla už si chuť s tím někdy doopravdy seknout?

Jak jsem už někde na začátku řekla, tak jsem to už jsem jednou skoro udělala. Ale on si potom člověk uvědomí, že je fajn blog mít, když má potřebu se “vypsat” nebo nějakým způsobem pochlubit. Abych úplně přestala s blokováním by se muselo stát to, že bych na to už neměla vůbec čas. To je asi tak jediné, protože jsem už od přírody dost upovídaný člověk a nestává se mi, že bych někdy neměla co říct :-) .

8 ) Víš už, jakým směrem se chceš v budoucnu ubírat a myslíš si, že ti blog pomůže na cestě k dosažení cíle?

Pochybuji. Chtěla bych studovat medicínu a následovat tak rodinou tradici. Nemyslím si, že mi blog nějak pomůže k dosažení doktorátu, ale věřím, že mi nejednou pomůže zregenerovat mysl, když už budu tzv. “vycuclá” učením!

9) Co by si vzkázala dívkám, které s blogem začínají? Máš nějaké tipy & triky?

Každé začátky jsou těžké. Nenechte se odradit. Možná začínáte u pixelek, SONB a jiných podobných věcí, ale jednou třeba budete mít kvalitní autorský blog, který vám bude dělat ještě větší radost než nějaké pixelky, z toho totiž člověk vyroste.

10) Děkuji za odpovědi a vzhledem k tomu, že jsme server Kámoška.cz, tak se tě závěrem zeptám, kdo je pro tebe opravdová kámoška?

Můj homosexuální kamarád Pája a já sama samozřejmě :-) .

Blog Lady December najdeš na:
www.kristinn.blog.cz

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář