Jméno: -
Přezdívka: Divergent Girl
Rok narození: 1992
Znamení: Beran
Téma blogu: deníček, názory, úvahy, fotky, videa
Datum založení blogu: Listopad 2009
Povaha: melancholik, introvert
Mám ráda: blogování, četbu, léto, přírodu, turistiku, dobré jídlo, spánek, déšť
Nemám ráda: egoismus, pomluvy, bulvár
Motto: “Všechno se slovy vyjádřit nedá.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Divergent GirlJméno: -
Přezdívka: Divergent Girl
Rok narození: 1992
Znamení: Beran
Téma blogu: deníček, názory, úvahy, fotky, videa
Datum založení blogu: Listopad 2009

Povaha: melancholik, introvert
Mám ráda: blogování, četbu, léto, přírodu, turistiku, dobré jídlo, spánek, déšť
Nemám ráda: egoismus, pomluvy, bulvár

Motto: “Všechno se slovy vyjádřit nedá.”

ICQ: -
FB: -

Divergent Girl blogNa “odlišném” blogu najdeš velmi kvalitní čtení a obsáhlejší příspěvky, které mají hlavu a patu. Začti se do úvah autorky a poznáš, že tento blog je v porovnání s drtivou většinou ostatních blogů opravdu unikátní. Každé písmenko má smysl a význam. Seriózní přístup a literární nadání Divergent Girl je poznat na první pohled.

Rozhovor s Kámoškou

1) Jak dlouho už máš blog a proč jsi vůbec začala s blogováním?

Tento blog už existuje více než devět měsíců, ale celkově již bloguji přes dva roky. K blogování mě přivedla má internetová kamarádka. Dlouho jsem odolávala, protože jsem pořád nevěděla, co bych měla do blogu psát. Až po půl roce mi došel pravý význam slova blog a já začala popisovat svůj život, svoje úvahy a názory.

2) Kolik času musíš blogu věnovat a je něco, co ti na blogování jako takovém vadí, ať už jsou to třeba vulgární komentáře, destruktivní kritika či přebírání textů?

Svému blogu příliš času věnovat nemusím. Když mám nápad, napíšu článek, což mi zabere tak hodinu nebo dvě. Jednou za čas se taky sluší odpovědět na komentáře. Mnohem více času mi zabírá brouzdání po blozích, čtení článků, prohlížení videí apod., ale to dělám, protože mě to baví. Výše zmiňované mi vadí. Komu by taky nevadilo, že? Ale příliš se s tím na svém blogu nesetkávám. Spíše se mi nelíbí, jak je blogování návykové a žrout času.

3) Proč si myslíš, že zrovna tvůj blog patří k těm oblíbeným? Je něco, co ho dělá opravdu unikátním?

To nevím. Hodně lidí mi píše, že rádi čtou moje články. Asi na tom něco bude. Každý blog, který je psaný sám životem, je svým způsobem unikátní.

4) Existuje mezi dívčími blogy a jejich autorkami rivalita? Je něco, co nepsaná pravidla komunity zakazují a trestají?

Mezi dívčími blogy určitě rivalita existuje. Každá z nich chce být originální a neustále to zdůrazňuje. Podle mě ale v dnešní době už originální není vůbec nic. Zakazuje se a přísně trestá kopírování, ať už úmyslné či neúmyslné. Každá chce mít co největší návštěvnost a snaží se toho dosáhnout všemi možnými prostředky. K čemu? Já tohle vůbec neřeším a na blog si píšu, co chci, protože dívčí blog, jak tento pojem chápete vy, nevlastním.

5) Nebojíš se toho, že si díky blogu o tobě úplně cizí člověk může zjistit velké množství informací? Je něco, o čem by jsi na blog nikdy nenapsala?

Ano, toho se právě bojím. Lidé, kteří můj blog třeba čtou od úplného začátku, toho už o mně vědí opravdu hodně. Je to děsivé. Proto je podle mě lepší nepsát celý život na jeden blog, ale po určitém čase změnit působiště, potkat zase nové lidi apod. Bohužel, když vidím, jakou mám návštěvnost a kolik lidí má můj blog zařazený mezi svými oblíbenci, nechci je zklamat. Určitě existují věci, o kterých mám dokonce i zakázáno psát, protože bych tím mohla poškodit někoho z rodiny.

6) Dokážeš říct, že díky blogu jsi získala nové kamarádky a poznala lidi, se kterými si rozumíš? Nepíšou ti nějací tajní ctitelé?

To stoprocentně. Kolem každého blogu se vytvoří komunita s podobnými zájmy, názory, povahou apod. S některými jsem se setkala i osobně a výborně si rozumíme, protože máme něco společného. Tajní ctitelé mi bohužel nepíšou.

7) Co by se muselo stát, aby si s blogováním úplně přestala? Měla už jsi chuť s tím někdy doopravdy seknout?

Muselo by přijít něco lepšího, co by mě bavilo mnohem více, a že se to jednou stalo. Nebo bych neměla přístup k internetu či bych se na blogu setkávala jenom se samými negativními ohlasy. S blogováním jsem měla chuť seknout už mnohokrát. Není moc příjemné, když se vám vlastní sourozenci kvůli blogu vysmívají.

8 ) Víš už, jakým směrem se chceš v budoucnu ubírat a myslíš si, že ti blog pomůže na cestě k dosažení cíle?

Chtěla bych studovat sociologii. Nemusela bych se v budoucnu živit pouze průzkumem veřejného mínění, ale mohla bych prý najít široké uplatnění v oblasti novinařiny, řízení podniků, ve státní správě, marketingu, ekologii či politice. Blog mi pomáhá ve zdokonalování se ve vyjadřování.

9) Co by jsi vzkázala dívkám, které s blogem začínají? Máš nějaké tipy & triky?

Blogování není jenom o návštěvnosti, která hned nevyskočí do závratných čísel. Chce to vydžet a psát/tvořit, návštěvníci se časem začnou scházet. Někdy méně znamená více.

10) Děkuji za odpovědi a vzhledem k tomu, že jsme server Kámoška.cz, tak se tě závěrem zeptám, kdo je pro tebe opravdová kámoška?

Ta, která o tobě ví všechno a přesto tě nezavrhne, vždy ti poradí a pomůže.

Blog Divergent Girl najdeš na:
http://www.divergent.blog.cz/

České blogerky
      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Netty

  Má zajímavé články,to ano.Jen nechápu čím je tak odlišná..?

 • http://metteorwa.blog.cz Metteorwa

  To jsme na tom podobně, já do toho šla taky jen tak a nestačila jsem se divit :)
  Blahopřeju a jen tak dál! ;)

 • http://divergent.blog.cz Divergent Girl

  Já jsem to zkusila jenom ze srandy. Ani jsem si nemyslela, že to vyjde, protože tato rubrika je přece jen šitá pro jiný typ blogů.
  A Děkuju :-)

 • Foreign.DPGirl

  Už jsem si říkala, že by se tady neobjevila. Je pravda, že její příspěvky jsou už fakt plnohodnotný články, což mě moc baví. Jen tak dál!!!! Držím palce a na fotce ti to moc sluší. Sympoška :-)