Jméno: A. K. Loskotová
Přezdívka: Alue
Rok narození: 1992
Znamení: Váhy
Téma blogu: Esoterika a vše co s ní souvisí, zdraví, příroda. Blog tvořím sama, tedy je i částečně o mně a mém pohledu na svět.
Datum založení blogu: 9.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

AlueJméno: A. K. Loskotová
Přezdívka: Alue
Rok narození: 1992
Znamení: Váhy
Téma blogu: Esoterika a vše co s ní souvisí, zdraví, příroda. Blog tvořím sama, tedy je i částečně o mně a mém pohledu na svět.
Datum založení blogu: 9. Srpna 2006

Povaha: cílevědomá, spolehlivá, vůdčí, tvrdohlavá, přátelská, veselá, soucitná, upřímná, umělecky založená, přemýšlivá
Mám ráda: lidi, přírodu, zvířata, jídlo, umění… je toho moc
Nemám ráda: závistivé a agresivní lidi, horory, chlupaté pavouky, příliš hlasité zvuky

Motto: “Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.”

Alue blogBlog, který vyrostl v plnohodnotný web napěchovaný unikátními informacemi z oblasti esoteriky a tajemna. Pokud hledáš odpovědi na své dotazy a pomocnou ruku ve zmíněných tématech, je okouzlující Alue prvotřídním řešením.

Rozhovor s Kámoškou

1) Jak dlouho už máš blog a proč si vůbec začala s blogováním?

Blog existuje od 9. Srpna 2006. Původně se založil z velmi prostého důvodu. Potřebovala jsem někam dát své myšlenky. Neměla jsem nikoho, s kým bych si mohla upřímně popovídat a bolela mě z toho hlava. Tak jsem začala s blogem, bolesti hlavy zmizely a blog se stal velmi úspěšným, hlavně poté, co jsem ho zaměřila na esoteriku a své znalosti. Mám z toho velikou radost.

2) Kolik času musíš blogu věnovat a je něco, co ti na blogování jako takovém vadí, ať už jsou to třeba vulgární komentáře, destruktivní kritika či přebírání textů?

Většinou minimálně 1-3 hodiny denně. Někdy ho nechám ladem třeba 2-3 dny, ale potom to horko těžko doháním. Když se nechám, tak mi práce na blogu klidně sebere úplně celý den, protože k blogu patří také e-mail, diskuze, které se nikdy nezastaví a také neustálá snaha vylepšovat design. Není ale možné sedět jen u počítače, takže se snažím všechno organizovat tak, abych mohla žít i já, ne jen blog. Kritika mi nevadí, ale musí být podaná slušným způsobem, ne se záměrem mi ublížit, ale poradit. Sice se nezdám, ale od čtenářů si v mnoha věcech nechám velmi ráda poradit, protože i oni se přece musí cítit u mě dobře. Co mi velmi vadí, jsou lidé, kteří mě nikdy nepotkali, nikdy jsem jim nic neudělala a už mě nenávidí, aniž by měli konkrétní důvod. Takoví lidé si zkrátka ventilují své mindráky, což jejich chování částečně omlouvá, ale já pro to pochopení nemám. Přebírání textů mi vadí, pouze když se dotyčný se mnou na kopírování nedomluvil. V takovém případě mu napíšu e-mail, ale jsou i takoví experti, kteří na něj prostě nereagují a mé články u sebe nechají.

3) Proč si myslíš, že zrovna tvůj blog patří k těm oblíbeným? Je něco, co ho dělá opravdu unikátním?

Jsou to věci, které se lidé nikde jinde nedočtou. Přináším originální a veselý pohled na svět, nové znalosti, návody a lidé mají možnost se mě zeptat na cokoliv, co je zajímá. Velmi mě těší právě ta skutečnost, že mě nejvíce čtou nejen náctiletí, ale také dospělí lidé okolo čtyřicítky. A právě oni často přinášejí velmi hodnotné postřehy, které se dají převzít a vytvořit na ně další články. Také je výjimečná atmosféra blogu. Lidé se cítí jako v pokojíčku a odpočinou si.

4) Existuje mezi dívčími blogy a jejich autorkami rivalita? Je něco, co nepsaná pravidla komunity zakazují a trestají?

Můj blog není „dívčí blog“. Nezabývá se líčením, ani módou. Proto na mě závist a kritika pubertálních dívek nemíří, ačkoliv některá občas utrousí do diskuzí takový šťavnatý komentář, že div nepadnu pod stůl. Taková dílka zneužívám do výběrů kuriozit, nad kterými se čtenáři alespoň pobaví.

5) Nebojíš se toho, že si díky blogu o tobě úplně cizí člověk může zjistit velké množství informací? Je něco, o čem by si na blog nikdy nenapsala?

Snažím se udržet v určité mezi. Na blogu je velmi důležité zodpovědět čtenáři jeho prvotní otázku: „Kdo tohle vytvořil? Čí dílo čtu?“ Proto vkládám na blog své fotky, zaznamenávám zážitky a sepisuji zamyšlení, díky kterým už mě na ulici pár lidí i poznalo, ale mnoho osobních dat si nechávám pro sebe, protože žádný bloger není automat, ale člověk s vlastním soukromím. To každý rozumný čtenář musí pochopit. Navíc na tak známé stránce nelze jen tak bez následků někoho jmenovat či pomluvit, proto často vynechávám názvy konkrétních míst a jména lidí, kteří mě provázejí. Člověk nikdy neví, kdo se k tomu nachomýtne a jak toho zneužije. Jsem opatrná a nerada bych lehkomyslností někomu způsobila problémy, hlavně ne sobě.

6) Dokážeš říct, že díky blogu si získala nové kamarádky a poznala lidi, se kterými si rozumíš? Nepíšou ti nějací tajní ctitelé?

Poznala jsem obrovská kvanta lidí, mnoho z nich jsou i moji nynější nejlepší přátelé. Ráda se setkávám s novými lidmi. Mám zájem hledat přátele a vytvářet kontakty. Ctitelé mi píší, občas se ke mně dostanou i vyloženě oplzlá psaníčka, která mě na jednu stranu znechutí, ale za týden se jim vesele směji. Nedávno se ke mně dostaly vzkazy od vlasatého básníka. Tak nádherné řádky mi ještě nikdy nikdo nenapsal a moc mě potěšil.

7) Co by se muselo stát, aby si s blogováním úplně přestala? Měla už si chuť s tím někdy doopravdy seknout?

Měla jsem chuť přestat, když jsem začínala. Chodili mi tam lidé, kteří se mi smáli, že za půl roku mě to přestane bavit a odejdu. Potom jsem díky životní situaci neměla přístup k internetu, takže blog strádal. Ale já někam své postřehy zapsat musím a chci, aby z nich někdo měl užitek, proto nepřestanu. Dnes už mi nikdo nepíše, že mám „pubertální období“ a že mě blog přestane bavit, zkrátka čtyři roky existence vykonaly svůj dojem. Druhá krize přišla, když mi došly náměty. To jsem si řekla, že prostě přestanu a obsah nechám na internetu ladem. Ale tato krize po třech měsících přešla a mám druhý extrém. Teď je námětů strašně moc.

8 ) Víš už, jakým směrem se chceš v budoucnu ubírat a myslíš si, že ti blog pomůže na cestě k dosažení cíle?

Rozhodně ano. Hodlám s blogem přejít na oficiální web. Doufám, že to bude co nejdříve, ráda bych totiž měla možnost registrace a přivýdělku. Už nejsem dítě a můj čas mě taky něco stojí. Také plánuji vydat svoji knihu, tu prodat mezi početné čtenáře a začít organizovat přednášky. Mám krásné stránky. Proč bych se o ně neměla v životě opřít a dál rozvíjet možnosti, které mi otevírají?

9) Co by si vzkázala dívkám, které s blogem začínají? Máš nějaké tipy & triky?

Mám. Rozhodně by si měl blog založit člověk, který má světu co říct. Ať jsou to názory, zážitky, zájmy, nebo literární tvorba. Je smutné, že mnoho blogů končí brzy po založení, protože autor nemá co říct a jen kopíruje cizí obsah. Před založením by tedy každý měl mít pádný důvod blog založit. Druhá rada, pozor na design. Pěkný obsah bez příjemného designu málokdo bude číst. Spousta lidí říká, že obsah je prvotní, ale pokud návštěvníka neupoutá vzhled stránky, často odejde, aniž by si prohlédl články. To je veliká škoda. Třetí rada je chovat se slušně a psát česky. Anglický nadpis s českým textem je nesmyslný na českém blogu a jen obtěžuje čtenáře, kteří angličtinu neznají. Stejně to platí u přezdívky a stylu psaní. Inteligentní text s poutavým námětem zaujme jistě zajímavější lidi, bez zkopírovaný BlOgÍsEQ.

10) Děkuji za odpovědi a vzhledem k tomu, že jsme server Kámoška.cz, tak se tě závěrem zeptám, kdo je pro tebe opravdová kámoška?

Spíše než ,,kámošky“ jsem měla vždycky ,,kamarády“. A pravý kamarád je takový, který nejen bere, ale i dává a na kterého je spoleh. Když natáhnu ruku, aby mě za ni chytil a pomohl. Takových lidí už dnes moc není, ale pořád jsou a vyplatí se hledat. Děkuji za možnost rozhovoru, zodpovědět otázky mě bavilo :-) .

Blog Alue najdeš na:
http://aluska.org

České blogerky
      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • její sympatizant od roku92

  Původně jsem si to rozmyslel, ale pravděpodobně nakonec se s ní ožením. Nevadí mi, že je mnohde nepopulární. Bude šťastně objevovat nové a nové. Pomůžu jí. Populární bude.

 • deny

  O jejim blogu a o ni samotne radsi no coment….

 • Rea

  Dobrý den, mohla bych Vás požádat o vyplnění dotazníku ohledně syndromu vyhoření? Je zcela anonymní a bude použit na soutěž SOČ.http://www.survio.com/survey/d/B5W9M9L9V6N8I8T1Z

 • http://www.sardicko.blog.cz Sardíčko

  Ahojky.
  Hezký blog. Na mém blogu je soutěž prosím podívej se: http://sardicko.blog.cz/1208/foto-soutez-o-kosmetiku

 • http://osud.biz/13-03-2012/923/odhaleni/mas-marny Opravdu nebezpečná sekta
 • http://klub.blog.cz/1112/novy-clen-alue-k-loskotova varovanie pred Alue

  Stačí si prečítať v Blesku, aká to bola milujúca dcéra a akého netvora, ktorý nenávidí svoju mamu z nej behom pár mesiacov urobil ujo u ktorého žije a jeho sekta.

  jún 2008: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-pribehy/91221/karolina-mami-neumirej-potrebuju-te.html

  september 2008: http://bit.ly/wWZfEx

 • http://www.666.cz Očipovanej dobytek

  Co je to za fetku na te fotce???

 • Patus

  Alue, keby to bola iba lichôtka, neobťažujem sa s písaním komentáru ;) :D

 • http://Alue.cz Alue

  Chi chi, vy mi ale lichotíte :)

 • Kámoška.cz

  Stále je to blog, akorát už pořádně obsáhlý :-) . Skoro se ani nechce věřit, co vše lze na platformě blog.cz vytvořit.

 • http://www.divciparta.blog.cz Lapri

  Hzeké, ale ona nemá BLOG, ne?

 • http://lail.blog.cz Laigo

  Alue.. :) .. kdyby jsi věděla, jak dokážeš posilnit lidi, už jen tím, že žiješ a my máme možnost vidět, co v tobě je (alespon z nějakého kousku) :) a vzít si z toho vnitřní důkaz, že se to dá zvádnout :) .. zasloužíš si hodně chvály :) a pomalu se ti jí začíná víc a víc vracet..:) tak ještě vzhůru a vzhůru až do oblak s blogem :) ..

 • Arehanah

  Děkuji Kámoško za rozhovor s Alue!!! Do teď jsem byla ke speciálu trošku přísná, ale vidím, že do něj přidáváš doopravdy jen ty, co si to zaslouží. U spravedlnosti zkrátka jen záleží na úhlu pohledu….

 • Mosquiiiitka

  Když jsem viděla srdíčko na jejím blogu, udělalo mi to obrovskou radost! Doopravdy TOP! Gratuluji

 • Patus

  Toto je jeden z najlepších českých blogov vôbec. Človeka obohatí o toľko utajované a dôležité informácie, dokáže mu otvoriť oči, vďaka Aluškinmu humoru ho aj fantasticky rozosmeje, a zrazu nám jednoducho do života začne vstupovať viac svetla spojeného s láskou a nádejou :) A zázraky začnú byť skutočné :) ) Nikdy NIKDY nelutujem čas strávený na http://www.alue.cz ( alebo ak chcete http://www.karolinaloskotova.blog.cz), pretože to, čo vďaka nemu viem, mi nedá ani tá najlepšia školská učebnica, či učiteľ v škole. A niekedy mám pocit, že práve vďaka Aluškiným článkom môžem zmniť svoj seterotypný život a prestať ho len PREŽÍVAŤ :) ĎAKUJEM

 • Kukučka

  Aaaano! Alue ide do sveta! Tak predsa sa to podarilo! Veď to dievča si to zaslúži. Držím palce a veľmi sa z toho teším! ;o)