Jméno: -
Přezdívka: Adelinne
Rok narození: 1993
Znamení: Blíženci
Téma blogu: psaní, videa, můj život, mé fotky, make-up
Datum založení blogu: 24. 12.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

AdelinneJméno: -
Přezdívka: Adelinne
Rok narození: 1993
Znamení: Blíženci
Téma blogu: psaní, videa, můj život, mé fotky, make-up
Datum založení blogu: 24. 12. 2009

Povaha: sangvinik se sklony k cholerickému chování
Mám ráda: hudbu, tanec, psaní, akce s přáteli, líčení, cestování
Nemám ráda: faleš, lži

Motto: “Vždy se najde někdo, pro koho bude tvá hvězda zářit nejvíc!”

ICQ: 219254545
FB: Adelinne Jaymes

Adelinne blogVřelý přístup autorky, záživné čtivo a zajímavá videa jsou to, co dělají z tohoto blogu místo, kde vždy najdeš něco zajímavého. Rozhodně doporučuji unikátní “ayshow”, ve které Adelinne odpovídá na dotazy, vypráví o novinkách a tématech, jenž jen tak neomrzí.

Rozhovor s Kámoškou

1) Jak dlouho už máš blog a proč si vůbec začala s blogováním?

Současnou stránku si vedu osmý měsíc, ale ten první vznikl někdy v mé šesté třídě, tedy asi ve dvanácti letech. Nejprve jsem jej měla jako svou osobní sbírku obrázků celebrit, později jsem však najela na blog kamarádky a řekla, proč vlastně taky neukázat světu své povídky, básničky. Od těch byl už jen krůček k fotkám, deníku, videím.

2) Kolik času musíš blogu věnovat a je něco, co ti na blogování jako takovém vadí, ať už jsou to třeba vulgární komentáře, destruktivní kritika či přebírání textů?

Tak vulgární komentáře… Mám pocit, že dnešní společnost má celkově problémy se slušným vyjadřováním, tudíž se to projevuje i na komentářích návštěvníků. Otevřeně přiznávám, že takové typy blokuji, nejsem na ně zvědavá. Pokud je však kritika opodstatnělá a mohu si z ní něco vzít, samozřejmě ji přijmu, případně obhájím své jednání. S kopírováním naštěstí zatím problém nemám, ale přijde mi to nefér vůči těm, co se na článek nadřou nebo se opravdu snaží vymýšlet něco nového.

3) Proč si myslíš, že zrovna tvůj blog patří k těm oblíbeným? Je něco, co ho dělá opravdu unikátním?

Zda jej dělá něco unikátním? Rozhodně má videa. Na českém internetu jsem se s ničím podobným nesetkala, což mě jedině těší. Dále si myslím, že píši velmi kvalitní povídky, v současné době také romány.

4) Existuje mezi dívčími blogy a jejich autorkami rivalita? Je něco, co nepsaná pravidla komunity zakazují a trestají?

Rivalita mezi námi rozhodně je. Osobně patřím spíš k té uzavřenější skupině, co si jed to svoje a ostatním jen občas řeknou svůj názor, ale vzájemně proti sobě nesoutěžíme, což mi naprosto vyhovuje. Pravidly se žádnými neřídím, ale hodně převážně mladších dívenek kolem těch čtrnácti let se dívá na to, jak autorka vypadá. Pokud se jim nelíbí, nezkouší se do jejích textů ani začíst, v mnohých případech se však o mnohé samy okrádají.

5) Nebojíš se toho, že si díky blogu o tobě úplně cizí člověk může zjistit velké množství informací? Je něco, o čem by si na blog nikdy nenapsala?

Nebojím. Přestože vedu blog o sobě, nesděluji údaje jako příjmení, město, v němž žiji a podobně. Některým holkám se však opravdu divím, že takové věci udávají. Jednoho dne by si na ně mohl někdo počíhat…

6) Dokážeš říct, že díky blogu si získala nové kamarádky a poznala lidi, se kterými si rozumíš? Nepíšou ti nějací tajní ctitelé?

Teď už mohu říct, že i ctitelé se našli :-D , stejně tak kamarádky. Takové, s nimiž se plánuji pravidelně stýkat i v běžném životě, jsem si našla dvě a jsem za ně neskutečně ráda, ale měla jsem hlavně štěstí.

7) Co by se muselo stát, aby si s blogováním úplně přestala? Měla už si chuť s tím někdy doopravdy seknout?

Chuť jsem měla, ale mé zapálení pro psaní, focení a natáčení mi to nedovolila. Blog bych zrušila jedině v případě, kdyby mi velmi negativním způsobem zasáhl do života, například kdyby se dostal mezi mě a přítele nebo by nějak ubližoval mým nejbližším.

8 ) Víš už, jakým směrem se chceš v budoucnu ubírat a myslíš si, že ti blog pomůže na cestě k dosažení cíle?

Na blog se nespoléhám. Videa jsou rozhodně super trénink, podobně jako psaní. V budoucnu se chci uplatnit v médiích buď jako novinářka nebo jako hlasatelka, to je mi vcelku jedno, baví mě obojí.

9) Co by si vzkázala dívkám, které s blogem začínají? Máš nějaké tipy & triky?

Hlavně ať si šlapou svou cestičku a ať nekráčejí ve stopách někoho jiného, byť je sebeúspěšnější. Při blokování musíte být prostě jiní, „originální“. Začátky mohou připomínat příběh Alenky v Říši divů, ale vše se časem poddá. Kdyby do vás někdo začal vulgárně rýt a snažil se vás ponižovat, prostě ho blokněte hned, ať si nekazíte nervy. Podobných exemplářů potkáte stovky. Samy vystupujte vyrovnaně, vyspěle a buďte upřímné=).

10) Děkuji za odpovědi a vzhledem k tomu, že jsme server Kámoška.cz, tak se tě závěrem zeptám, kdo je pro tebe opravdová kámoška?

Nerada jsem konkrétní, ale v tento okamžik musím jmenovat. Tou naprostou top je dívka, která si říká na internetu Lee Castillo. Poznaly jsme se na jednom komunitním serveru a já v ní našla své druhé já. Druhou je slečna jménem Sabina, s níž se znám taktéž z internetu, a je to bytost, které 100% důvěřuji, vždy tu pro mě je a za to si jí moc vážím. A nakonec Dia. Ta naštěstí bydlí jen kousíček ode mě, seznámil nás kamarád a od toho dne jsem si ji zamilovala. Vždy mi ochotně poradí, dodá mi energii, nasmějeme se spolu a do mého života neodmyslitelně patří. Děkuji za rozhovor.

Blog Adelinne najdeš na:
http://www.aydee-jay.blog.cz

České blogerky
      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • http://aydee-jay.blog.cz Adelinne

  Tak moc děkuji za komentáře a chtěla bych říct, že videa točím z fleku, přetáčím jen v případě, že je nezaostřené=) Na natáčení se nikdy nijak zvláště nepřipravuju, jen si několikrát zkontroluju, jestli jde z daného úhlu dobře vidět, jak je objektiv vysoko apd. Asi by mě ta videa ani tak nebavila, kdybych je natáčela několikrát=)

 • CatWERE.92

  zajimalo by me, na kolikatej pokus se ji vetsinou povede natocit videjko??? jestli to je jako z fleku????????????

 • TracyPejzy

  Můžu jedině souhlasit, videjka se jí daří a fakt to nejde nikde moc najít.

 • http://charlottesanchez.blog.cz Charlotte Sanchéz

  Blog zmíněné autorky mám hodně ráda už z toho důvodu, že se snaží být vždy originální. Její videa ve kterých mluví krásně plynule a jde jí krásně rozumět, tomu se nevyrovná žádná blogerka. Tedy žádnou takovou jsem ještě nepoznala. Jen tak dále a určitě natáčej více videí, máš na to talent:P.