Společně proti předsudkům je dlouhodobý projekt české blogerky Alči Herzánové, která se s jeho pomocí snaží ukázat lidem, s kolika různými předsudky se v životě setkáváme. Chceš se připojit?

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

O co vlastně jde?

Společně proti předsudkům je fotoprojekt se snahou upozornit lidi na nejčastější předsudky, se kterými se v životě setkáváme. Projekt založila česká blogerka-fotografka Alča Herzánová, autorka blogu woonderworld.blog.cz a může se do něj zapojit každý, kdo se s nějakým takovým předsudkem v životě setkal.

Facebook Společně proti předsudkům
Informace k projektu na facebook stránce AH photography.
zdroj: facebook.com

A co o projektu napsala sama Alča? „Na vzniku projektu jsem začala pracovat v průběhu dubna, i když nápad se objevil v mé hlavě někdy na přelomu podzimu a zimy. A jak dlouho bude trvat? Protože předsudků je opravdu nepřeberné množství, projekt není omezen časově ani počtem. Budu ráda, když se ozvou další z Vás, kteří se s nějakým předsudkem v životě setkali a rádi by se tohoto počinu zúčastnili. Je to hlavně o Vás, proto se rozhodně nebojte mě kontaktovat! Můžete se ozvat na blogu, na mail nebo si celý projekt prohlédnout a napsat mi na mou Facebookovou stránku – AH photography.“

Kdo se zapojil?

Třiadvacetiletá blogerka a spisovatelka Tereza Matoušková, která v Brně studuje VŠ a na blogu vystupuje pod přezdívkou Temnářka (rozhovor s ní sis mohla přečíst v březnu tady na Kámošce, se do projektu zapojila, jakmile se o něm dozvěděla. „Nejsem postavičkou z hororu,“ vzkazuje lidem, kterým vadí její vzhled.

Temnářka
Temnářka se sekává hlavně s předsudky ohledně svého vzhledu.
zdroj: facebook.com

Dalším, kdo se do projektu Společně proti předsudkům zapojil, byla blogerka Taychi a její přítel Ben, kterým vadí, že lidi nerespektují a zlehčují jejich lásku. „Když někomu dospělému ve svém okolí řeknu, že mám kluka, reakce většinou bývá: ‚Ach, ta školní láska‘, ‚Taky jsem byl zamilovanej ve tvém věku‘, ‚To bude slz, až se rozejdete‘ nebo ‚Sundej si růžové brýle, stejně to nemá šanci vydržet‘. Pravdou je, že většina dospělých si myslí, že jsme moc mladí na to, abychom věděli, co je to pravá láska – že ji nemůžeme intenzivně prožívat a vlastně ani chápat. Naše pocity jsou zlehčovány a zdá se, že lásku mohou správně prožít jen lidé po dosažení určitého věku. Podle naší zkušenosti ale na věku rozhodně nezáleží – čistou, uvědomělou a vyzrálou lásku mezi sebou mohou mít třeba i patnáctiletí … Pokud jste už potkali někoho, v jehož blízkosti se cítíte jako doma, jste klidní a plní radosti, určitě tomu rozumíte,“ řekla k tomu Taychi.

Taychi a Ben
„Že je nám patnáct, neznamená, že nemůžeme být zamilovaní,“ vzkazují světu Taychi s Benem.
zdroj: taychimono.blogspot.com

Dalšími, kdo se do projektu zapojily, jsou automobilová závodnice Bára Šindelářová, která se ve svém okolí často setkává se zažitou představou, že ženy neumí řídit, a studentka VŠ Ekonomiky a managementu Nikola Mrnková, které vadí, když ji lidé mají za „blbou blondýnu“, kterou skutečně není.

A co ty? Setkala ses v životě s nějakými předsudky? Čeho se týkaly?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář