Existuje spousta talentovaných blogerek, o kterých si všichni říkáme, že „wow, ta píše dobře, proč nevydala knihu?“ Ale co když ji náhodou vydala?

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Vydat v dnešní době knížku zase není taková věda. Samizdatové vydání už zdaleka není jedinou možností, obzvláště pokud jsi dobrá – spousta (nejen) menších nakladatelství je dnes poměrně otevřená tvorbě blogerů a blogerek. A zařídit si e-book zabere asi dvacet minut. Tyhle slečny svoje knížky vydaly – a rozhodně stojí za to.

Tereza Matoušková – Hladová přání

Hladová přání jsou poměrně tenká knížečka, jejímiž hlavními aktéry jsou postavy z příběhů o Podmoří zveřejňovaných na blogu temnarka.blog.cz – s Terkou vyšel (nejen o jejích knížkách) i rozhovor tady na Kámošce. Příběh je povedený a má rychlý spád, dobře se čte. Místy je jeho atmosféra až pohádková, ale rozhodně nejde o knížku pro děti!

Hladová Přání
Hladová přání jsou 98 stránek tlustá fantasy knížka, při jejímž čtení se rozhodně nudit nebudeš.
Zdroj: temnarka.blog.cz

Oficiální anotace:
Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny. Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo. Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Alue K. Loskotová – Svět za oponou

Aluška bloguje především o ezoterice a vlastně i o podobném tématu je i její kniha Svět za oponou. Je „trochu“ tlustší, než Hladová Přání, má 259 stránek + dodatky a poděkování na konci. Obsahuje samozřejmě i ilustrace vytvořené právě Aluškou. Podle popisu by měla být vhodná pro všechny věkové kategorie a já můžu potvrdit, že se čte moc dobře. Aluška momentálně pracuje na další knížce, víc informací hledej na jejích stránkách.

Popis ze zadní stránky knihy:
Lenka je obyčejná studentka, jako každá jiná. Jen do té doby, než ji touha po nalezení skutečného smyslu života zavede ke světu za oponou. Poutavý příběh mladé dívky, která se dostane za hranice všedního světa a naváže kontakt s říší bytostí, které předtím znala pouze z pohádek, vás bude provázet jako krásná píseň, která inspiruje a kouzlí úsměv na tváři. Kam až ji přivedou jasnozřivé schopnosti, náhlý duchovní růst a touha pomáhat lidem? To se dozvíte v nevšedním příběhu, inspirovaným skutečnými událostmi. V této knize na vás čekají víly, andělé, neuvěřitelné zvraty, napětí, láska, ale také mnoho vědomostí a pravd, které zasahují do našich životů. Záleží pouze na vás, vezmete-li si je k srdci, nebo se pro vás stanou jen součástí příběhu.

P.S. – I made this… I see it. I like it. I make it.

Na rozdíl od předchozích dvou, tahle knížka nemá děj. Vydala ji DIY blogerka Erica Domesek. Že ti to jméno nic neříká? A co její blog P.S. I made this? Erica svou knihu vydala v roce 2010 v nakladatelství Abrams Books a odkaz, kde ji koupit, najdeš na jejích stránkách.

Oficiální popis z amazon.com (zkrácený):
Je to krok dopředu – pobídka k představě, obnově a znovupoužití starých věcí. P.S.- I Made This… bude inspirovat čtenáře a dodávat jim kuráž na vlastní kůži poznat, co znamená autorčin koncept I see it, I like it, I make it. Částečně DIY designer, částečně lifestylová a módní inspirace. P.S.- I Made This… se zrodilo ze stejnojmenné stránky blogerky Ericy Domesek. Kniha obsahuje více než 25 DIY nápadů inspirovaných módními trendy, šaty z přehlídek a oslavovanými styly tak, aby si je čtenáři mohli vytvořit sami, včetně návodů krok za krokem.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář