Potěšilo by tě obdržet balíček, jehož obsah je ti neznámý? Seznam se s aktuálním trendem, výměnou balíčků, který funguje v rámci republiky i mezinárodně. Tohle ti prostě nesmí ujít!

avatar

Kristýna Šopfová
Malá nenápadná slečna, která chce dát o sobě vědět.

Jak napovídá již název, jde o balíčky plné překvapení. Slovo Swap znamená v překladu z angličtiny Výměna, což leccos vysvětluje. Není ale přesně známo, kdo s tímto zajímavým nápadem přišel.

Můžeš mít věci z celého světa, aniž bys někam cestovala.
Můžeš mít věci z celého světa, aniž bys někam cestovala.
zdroj: flickr.com

O co jde?

Původní myšlenkou nebo řekněme původním záměrem tohoto nápadu byla výměna balíčků mezi slečnami z různých zemí. A proč? No, tímto způsobem (a řekněme si narovinu, že je to finančně i obchodně mnohem snažší, než si něco komplikovaně objednávat přes internet) se můžeš dostat k věcem, které se ve tvé zemi neprodávají/nevyskytují. To už zní velmi lákavě. Nicméně né každý je napoprvé ochoten risknout výměnu balíčku s někým z jiné země. Pro začátek je ideální vyzkoušet si swap s někým důvěryhodným ze stejného státu. A když se ti výměna nebude líbit, tak pro tebe bude mnohem jednodušší vrácení balíku někomu, kdo mluví stejnou řečí, nemyslíš?

Je jen na tobě, jak originální při balení budeš.
Je jen na tobě, jak originální při balení budeš.
zdroj: flickr.com

Kde se můžu do swapu zapojit? A je to bezpečné?

Jak jsem zmínila výše, pro začátek je jednodušší vyzkoušet si výměnu s někým ze stejné země. Prozatím ověřené místo, kde můžeš najít slečny, které se chtějí do swapu zapojit, je server VotočVohoz. V některém z fór určitě najdeš někoho, kdo ti padne do noty. Proč právě VV? Jednou z velkých předností tohoto portálu je osobní hodnocení, díky kterému si ověříš důvěryhodnost uživatelky, se kterou chceš výměnu uskutečnit. Na každém osobním profilu takovéto hodnocení najdeš, což je velké plus.

Co se týče zahraniční výměny, zatím jsem neobjevila konkrétní stránku zaměřenou na swapy, nicméně jedním ze způsobu takovéto výměny je najít si nějakou ověřenou blogerku. Už na několika zahraničních blozích jsem na tyto druhy swapů narazila a musím uznat, že to nemusí být špatná zkušenost. Ovšem stále je zde riziko, že balíček nemusí dorazit. Přeci jen, posíláš to do ciziny.

Můžeš si přizvat i pomocníka.
Můžeš si přizvat i pomocníka.
zdroj: flickr.com

Co by měl takový balíček obsahovat?

Vlastně je to úplně jedno, od jídla, přes kosmetiku, šperky, šátky až po oblečení. Je to jen na tobě, nejsi ničím omezována, tedy pokud ti tvoje výměnná partnerka nevystavila určitá kritéria. A to nejmenší co můžeš udělat pro spokojenost svou i své swap-partnerky, je něco málo si o ní zjistit. Třeba jakou barvu má nejradši, jaká vůně ji nejvíce voní nebo jestli má radši vintage či glamour styl. Buď trochu kreativní. Čím originálnější věc najdeš, tím lépe.

Máš už nějaké zkušenosti se SWAPEM?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář