Přináším ti exkluzivní rozhovor s Tynou*. Tyna* je 18letá adminka blogu graphica.blog.cz což je momentálně přes prázdniny jeden z nejaktivnějších grafických blogů. Co nám o sobě a blogování prozradila?

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Grafička a blogerky Tyna
Už samotný vzhled blogu se od ostatních v něčem liší.
zdroj: graphica.blog.cz

Od fotek po blogování

1. Ahoj Týno, jsi už poměrně známou blogerkou, ale jak by ses nám představila ty sama?

Ahooj, tak především jsem ráda, že si lidé myslí, že jsem poměrně známá, to mi přijde super, haha. No a jinak moje jméno je Kristýna, na blogu mám přezdívku Tyna*. Je mi 18 let a jsem z Brna (tohle o mně, myslím, nikdo na blogu neví). Jsem obyčejná studentka gymnázia, příští rok budu maturovat. Nejradši trávím čas se svými přáteli a rodinou. Baví mě fotografování, sport, noční život, hudba a tanec, vaření, móda, sledování filmů, seriálu a hlavně grafika a blogování.

2. Tak tedy tebe už známe, ale co tvůj blog? Najdeme ho na adrese http://graphica.blog.cz, ale co nám o něm prozradíš a jak nám ho představíš?

No, jak už název blogu vypovídá, je zaměřený hlavně na grafiku, designy, které se dají volně stáhnout, plno návodů na Photoshop, moje fotky a taky nějaké outfity. Snažím se být originální a nekopírovat ostatní, doufám, že se mi to daří :-)

Grafička a blogerky Tyna
Na blogu najdeš také spoustu grafiky na stažení, např. tento layout se známým hercem.
zdroj: graphica.blog.cz/

3. Tvůj blog má poměrně dobrou návštěvnost, jak dlouho už bloguješ? Kdy vznikl tvůj blog?

Nasčítalo se tam docela dost návštěv, to je pravda, bude to asi tím, že blog jsem si založila přesně 5. května roku 2009, což je teď už 5 let. Sice jsem nebyla vždycky stoprocentně aktivní, ale jsem ráda, že někdo ještě na blog zavítá. Ale graphica nebyl můj první blog, předtím jsem měla ještě asi 3, spíš deníčkové a o celebritách, bylo mi asi 11.

Začala jsem v malování

4. Jsi skvělá grafička a patříš mezi tu elitu grafických blogů, kdy a kde ses poprvé setkala s grafikou?

Páni, něco takového číst mi dělá vážně radost! S grafikou to začlo tak, že jsem měla svůj první blog (už si nevzpomenu na název, ale byl určitě dost vtipný, haha), bylo mi 11, kamarádka měla taky blog a nastavila si do záhlaví obrázek s medvídkama. Chtěla jsem mít taky pěkný blog a začala jsem skládat obrázky v malování, později jsem přešla na Photofiltre a učila se v něm sama různé koláže, úpravy písma apod. Později jsem si založila fan blog o celebritách a přidávala jsem tam i grafiku sem tam. Potom jsem se rozhodla, že založím jenom čistě grafický blog a vznikla graphica.blog.cz

Grafička a blogerky Tyna
Najdeš spoustu layoutů, ale ne jen ty na kterých jsou celebrity!
zdroj: graphica.blog.cz

5. Věnuješ se hlavně blogovému designu a tam jde především o zvládnutí grafiky, člověk nemusí umět kaskádové styly nebo HTML, ale přesto se ptám, umíš CSS a HTML?

Ano, je fakt, že to není nic těžkého, nastavit design na blog.cz. Ale umím jen něco málo, nějaké ty základy, jak vytvořit jednoduché webové stránky, pamatuju si ještě něco z hodin informatiky, ale určitě bych se to chtěla naučit do budoucna a dělat i normální webovky, to by bylo skvělý.

6. Dokázala by sis práci grafika či webdesignera představit i jako své budoucí povolání?

Myslím, že ano. Hodně o tom poslední dobou přemýšlím. Umím si představit takovou práci, ale asi bych nezůstala jen u toho. Měla bych to jako přivýdělek, ale určitě chci něco s grafikou v budoucnu dělat. Uvidíme…

Grafička a blogerky Tyna
Můžeš se i něco přiučit díky „tutoriálům“, které také na blogu Tyny* najdeš.
zdroj: graphica.blog.cz/

Plno blogů skončilo

7. Když už jsme u té budoucnosti, kde bude tvůj blog směřovat? Máš nějaké cíle?

S blogem moc velké cíle nemám, někdy není moc čas a tak třeba přestanu přidávat články, nepřestanu dělat grafiku, fotky třeba upravuji pořád apod. Měla jsem pauzu i několik měsíců, ale dělám to hlavně pro radost a zábavu, nemám žádné velké plány s blogem. Zatím zůstane tak jak je, možná přijdou nějaká vylepšení apod. Měla bych si konečně udělat nový design, tenhle tam je už docela dlouho, haha.

8. Na blogu máš uvedené své oblíbence, ale co nějaké grafické blogy, které jsou podle tebe ty nejlepší?

Oblíbených blogů jsem měla hodně, ale za těch 7-6 let co bloguju se to změnilo, plno blogů skončilo. Pamatuju si, že jsem měla jeden oblíbený grafický blog, který se jmenoval photo-graphic-shoot.blog.cz myslím. Ten mě strašně zaujal a bavilo mě ho navštěvovat, bohužel adminka skončila už dávno. Teď jsem se vrátila po několika měsících na blog a vůbec nevím, které blogy jsou aktivní a které jsou ty nejvíc graficky známé, abych pravdu řekla. Ale určitě jich je hodně a grafiku mají nádhernou!

Tyna
Tyna* nám také prozradila, že ráda fotí a jak vypadá taková její fotografie? Posuď sama!
zdroj: graphica.blog.cz/

9. Na tvém blogu najdeme mnoho grafiky, určitě tě nejvíce proslavily designy na blog, jak dlouho ti trvá výroba jednoho layoutu?

Jo, tak to záleží hlavně na náladě, nápadu a taky já designy vymýšlím při vyrábění, takže je pořád měním a nakonec z toho vyjde úplně něco jiného, než jsem chtěla původně. No, kdybych měla říct čas, bude to tak v rozmezí 1-5 hodin, ale opravdu, někdy je to i na víc dní, protože nevím jak dál nebo už mě to nebaví, ale většinou dokážu udělat hezký layout za cca 2 hodiny a další hodinu nastavuju, dělám popisky a různé bonusy. Je to pokaždé jinak.

10. Závěrem ti děkuji za rozhovor a nyní máš možnost nalákat naše čtenářky k sobě na blog, jak tuto šanci využiješ?

Já děkuju za takovou příležitost, rozhovor jsem ještě nikdy nedělala, jsem moc ráda. Aspoň jsem si mohla připomenout začátky a taky se zamyslet nad budoucností. Nalákat, haha! No tak pokusím se, takže pokud vás něco v tomhle článku zaujalo a zajímáte se o grafiku a design nebo píšete blog, neváhejte a koukněte se na graphica.blog.cz! Najdete tam (doufám) zajímavé články a pokud se chcete něco přiučit ve Photoshopu, mrkněte na návody. Pokud potřebujete s něčím pomoct, ráda poradím. Budu vděčná za každou návštěvu, komentář ale i kritiku!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Tyna

  Obsah blogu není deníček ani nic podobnýho, jen grafika, fotky a outfity. Nevím kde v tom vidíš malou holku, nepíšu tam nic o sobě ani o tom, co dělám :)
  Jinak díky za příležitost udělat rozhovor, vypadá to suprově ! :)

 • Zuzana

  Pak se naše názory liší. Podle mě Týna dělá moc pěkné blogové layouty a o to jde, je to hlavní zaměření blogu takže si nemyslím, že je to obyč blog… :)

 • Tess

  Obsah blogu je obyč blog malý holky, o ničem celkem. Design hezký, ale to už dneska blogerky prostě uměj.