Giveaways jsou akce, kdy blogerky rozdávají svým čtenářkám zdarma různé dárečky. Zaujaly i tebe?

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

O co vlastně jde?

Giveaways jsou oblíbené hlavně u blogerek, které mají blogy na blogspotu. Prakticky vzato jde o to, že blogerka nakoupí (nebo od sponzora dostane) produkt do giveaway, pod kterou se poté zapíší čtenářky, které mají o produkt zájem – většinou je požadavkem pro účast v soutěži sledování blogu přes GFC (google friend connect) nebo „lajk“ její stránky na facebooku. Blogerka potom většinou pomocí generátoru náhodných čísel vylosuje jednu nebo více čtenářek, mezi které se rozdělí ceny. Prosté a jednoduché.

Propadla jsi i ty mánii blogových giveaways?
V giveaways můžeš soutěžit o všechno možné od kosmetiky přes šperky až po výtisky módních časopisů.
zdroj: weheartit.com

Kdo má z takových soutěží užitek?

Vlastně více či méně všechny strany – blogerka, které se díky giveaways zvýší počet čtenářů na blogu, sponzor, o jehož produkty se v giveaway soutěží, i jejich výherkyně.

České nebo mezinárodní giveaways?

Výhodou českých giveaways je stoprocentně to, že ti výhra přijde dřív – a můžeš si být jistá, že opravdu přijde. Tím si u mezinárodních giveaways nemůžeš být jistá nikdy, obzvláště pokud jde o giveaways blogerek z USA nebo Británie, kdy je opravdu velké riziko, že se balíček cestou „zatoulá“. Výhodou mezinárodních giveaways je ale zase to, že máš kolikrát možnost vyhrát například kosmetiku nebo bižuterii, kterou u nás neseženeš.

Můžeš se giveaways účastnit anonymně?

Většinou ne – pokud blogerka jako podmínku účasti v soutěži uvádí veřejné sledování přes GFC, ani to není možné. Existují ale i giveaways, kterých se anonymní uživatelé účastnit mohou (například místo komentáře na blogu vyplňuješ google documents formulář a tvoje údaje tak vidí jen blogerka.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář