Představuji ti projekt, jehož náplní je obsah každého tvého dne. Až si po roce namátkou prohlédneš každičkou fotku, vzpomínky se jen pohrnou. A co víc, koho by nebavilo prohlížet si své staré snímky.

avatar

Kristýna Šopfová
Malá nenápadná slečna, která chce dát o sobě vědět.

Jak pravděpodobně již tušíš, název celého projektu („Projekt 365“) označuje fakt, že každý den zcela dobrovolně, tj. 365 dní přidáváš jednu nebo více fotografií na předem určený portál, kde si vytváříš něco jako vlastní album. Projekt se zformoval do mnoha různých podob a zkomolenin, nicméně původní myšlenka zůstává zachována.

Vzkaz
Když už člověk neví kudy, nezbývá mu, než si to napsat na papírek.
zdroj: whicdn.com

Jaký je účel tohoto projektu?

V první řadě jsou to vzpomínky. Kolikrát je těžké vzpomenout si na to, co jsi měla k obědu, natož si vzpomenout, co jsi dělala před půl rokem. Takže taková fotka z nějaké akce ti může pořádně osvěžit paměť. Osobně si myslím, že je to zajímavý nápad, nadruhou stranu si dávej pozor, jaké fotky kde zveřejňuješ. A další věc, kterou ti zapojení se do 365 nabízí, je zlepšení se ve fotografování. Ve škole je nám od malička vtloukáno do hlavy, že „Opakování je matkou moudrosti.“, tak to můžeš zase jednou využít.


Toto video ukazuje 365 dní v životě jednoho sympaťáka.

Další nudný módní projekt?

Kdeže. Jak jsem zmínila v úvodu, původní myšlenkou bylo fotografování zážitků z cestování, výletů, akcí, života,.. ale postupně si to slečny zformovaly k obrazům svým. Z „obyčejných“ projektů 365 se začaly stávat outfitové nebo gastronomické projekty a podobně. Takže, jak říkám, výběr je jen na tobě.


Tato dívka se fotí každý den v kuse už více než pět let.

Kolik mi to zabere času?

Možná si říkáš, že je to časově náročné. Kolik času tomu věnuješ, tolik ti to zabere. Ona se ta časová náročnost odvíjí od několika věcí. Tou první je úprava fotek. Záleží, jak moc jsi ochotná si s nimi vyhrát a v jakém programu je upravíš. Druhou je portál, na kterém budeš své fotky propagovat. Je lepší vytvořit si svůj projekt na speciálních stránkách, než jej dělat na vlastní pěst na nějakém blogu.

Duben
Tak takhle nějak by mohl vypadat i tvůj projekt.
zdroj: blogspot.com

I z hlediska přehlednosti to vypadá mnohem lépe. Pokud ti mohu doporučit nějaké stránky tak to jsou tyto:

365project.org – je zaměřen speciálně na projekt 365; zdarma
weekoflife.com – toto není projekt 365, funguje na podobném principu; přidáváš fotografie ze světa

Vzhled projektu
I toto je jedna z možností pro vzhled tvého projektu.
zdroj: blogspot.com

A když už se rozhodneš být absolutně originální a chtít si vytvořit blog nebo pouze album, tak vyzkoušej:

Blog.cz
Blogspot.com
Weheartit.com
Flickr.com

Jak moc může takový projekt zasahovat lidem do soukromí? Kolik věcí jsou o sobě lidé ochotni prozradit? Líbí se ti tento „Projekt“ nebo jej naopak odsuzuješ?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář