Je duben, což znamená, že (pokud jsi ještě nezačala) je nejvyšší čas začít hubnout do plavek. Na těchhle třech stránkách najdeš svou inspiraci.

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Je duben, což znamená, že (pokud jsi ještě nezačala) je nejvyšší čas začít hubnout do plavek. Na těchhle třech stránkách najdeš svou inspiraci.

Motivace ke cvičení

Ať už se snažíš zhubnout změnou jídelníčku nebo zvýšením množství pohybu (byť většina trenérů ti – stejně jako mně – řekne, že nejlepší je pokud možno obojí), na internetu se „jen tak válí“ spousta motivace ke cvičení. Jasně, tím, že budeš hledat motivační obrázky, nezhubneš. Ale je hezké najít si sem tam něco, co ti pomůže to vydržet…

Weheartit.com

 weheartit.com
Weheartit.com je inspirační studnice nejen když chceš hubnout.
zdroj: weheartit.com/entry/54919745

Weheartit.com je úžasné v tom, že tam prakticky vždycky najdeš, co hledáš, a s motivací to je stejný. Cvičíš? Napiš do vyhledávacího pole „workout“ nebo „fitspiration“. Chceš držet dietu nebo aspoň jíst zdravě? Zkus třeba „healthy food“. Můžeš taky zkusit tag „thinspiration“, ale to je spíš tak nějak… anorektický.

Tumblr

Fitspiration (nebo taky „fitspo“) stránek na tumblr je momentálně víc než 1 500 000. Což je docela slušný číslo, který se vyrovná například množství fandom blogů zaměřených na seriál Hra o Trůny.

tumblr
Mezi uživateli a uživatelkami tumblr najdeš nejen motivaci, ale taky podporu.
zdroj: becomingskinnyandfit.tumblr.com

Výhoda hledání motivace na tumblr je oproti weheartit.com přinejmenším jedna – najdeš tu nejen motivační obrázky a texty, ale taky podporu ostatních lidí, kteří taky „bojovali“ se svou postavou a tak vědí, jak těžké jsou začátky. Spousta slečen se takhle třeba dohromady dohodne, že vyzkouší nějaký typ cvičení (Insanity workout atd.) a vzájemně si budou sdělovat svoje pocity a výsledky. To je výhodné hlavně v tom, že si pak ve cvičení nepřipadáš tak sama (a taky jako ta jediná, kdo je z toho totálně „vyflusanej“) a máš tak větší motivaci pokračovat dál.

tumblr
Na tumblr najdeš i spoustu zajímavých faktů ohledně hubnutí.
zdroj: thefitnesselements.tumblr.com

BodyRock.tv/The DailyHiit

BodyRock.tv
BodyRock.tv je „cvičící stránka“, kde opravdu najdeš cvičení, které ti přinese výsledky.
Zdroj obrázku: tessavanwade.com

BodyRock.tv je projekt spojující prakticky statisíce lidí v jednom: cvičení. Tzv. BodyRocking, jak jej jeho tvůrci nazvali, doslova spojuje lidi, kteří se snaží nějak změnit svou postavu a celkově životosprávu k lepšímu. Velkou motivací pro tebe může být záložka BodyRockers právě na stránce BodyRock.tv, kde můžeš najít „předtím“ a „potom“ obrázky, což je někdy docela šok.

Projekt BodyRock.tv se od roku 2013 oficiálně přesunul na stránky www.dailyhiit.com, kde nyní najdeš taky všechna nová (nejen) Zuzčina workout videa. Pro mě osobně je Zuzka a její pokrok velmi inspirativní a její pozitivní náhled na cvičení stylu „bolí to, ale je to pro dobrou věc“ (který měla v poněkud zesílené verzi i trenérka piloxingu u nás ve městě a to už bylo teda fakt moc) mě motivuje to vydržet – i když to teda někdy opravdu šíleně bolí. Rozhovor se Zuzkou sis mohla přečíst i tady na Kámošce. (http://www.kamoska.cz/zdravi-a-sport/rozhovor-s-zuzana-z-bodyrock-tv.html)

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Michala Volná

  S článkem musím
  naprosto souhlasit, já jsem ten typ, co na internetu hledá kompletně vše,
  včetně toho, jak například otevřít víno, pokud doma zrovna nemáte vývrtku :D
  Takže když jsem hledala nějakou inspiraci, motivaci a cvičení, tak jsem
  samozřejmě hledala na netu a díky tomu jsem narazila třeba na výborné stránky,
  co se cvičení a hubnutí týče, fitnesstv.cz, kde se inspiruji moc ráda. Ale zároveň
  jsem narazila i na spousty takzvaných pro-ana blogů, které mě naprosto zděsily,
  takže na něco takového radím radši ani nekoukat :/