Už na konci prosince nás blogerka Annette informovala o tom, že již brzy si plní sen a vydá knihu Sladká tajná realita, kterou nedávno dopsala. O čem kniha je a jak vznikala?

avatar

Gabriela Procházková
Ve světe blogů jako ryba ve vodě.

Agentka, která miluje módu

Samotná autorka o knize tvrdí, že je kniha určena především pro teenagerky, které baví číst díla nejen se smyslem pro humor, ale také pro dobrodružství a… překvapivě také módu. Hlavní hrdinkou příběhu Sladká tajná realita je totiž šestnáctiletá Jessica Allmanová, jenž jednoho dne zjistí, že na ní čeká kariéra špičkové agentky. Sama se bude muset rozhodnout, jaké jsou její priority. Povede se jí splnit zatím nejtěžší misi v jejím životě?

Pokec s blogerkou Annette o její knize Sladká tajná realita

Splněný sen v knižní vazbě

Napsání knihy bylo pro Annette Krubner snem, který se jí konečně splnil a ty máš tak možnost si její knihu Sladká tajná realita objednat přímo na webu krubner-book.blogspot.cz za sympatických 100 Kč. Každopádně je ale zapotřebí hlídat, zda-li je kniha vzhledem k omezenému nákladu dostupná.

Chce to trpělivost

1) Vznik knihy Sladká tajná realita trval několik let, prakticky od roku 2009. Dokážeš říct, co je na psaní knihy nejvíce náročné a proč ti trvalo napsání takto dlouhou dobu?

Náročné na knize bylo podle mě nejvíce ji vůbec dopsat. Měla jsem chvíle, kdy jsem měla v hlavě tolik nápadů, že jsem to ani na papír všechno nedala, ale pak zas chvíle, kdy jsem před tím seděla a čekala, až se ve mně nějaký ten nápad zrodí. Já sama ani nevím. Když jsem jej začala psát, bylo mi 13 let a tehda jsem to viděla trochu jinak, než dnes v 17 letech. Trvalo mi to nejspíš proto, že jsem se k tomu zas tolik nevracela a hlavně jsem nevěděla, jak pokračovat v příběhu dál.

2) Jak se vůbec člověk v tvém věku rozhodne napsat knihu?

Tak v mém věku, dnes v 17 letech, to chápu ( vím o některých, kteří píší knihy v tomto věku), ale tehdy ve 13 sama nevím. Určitě se proto rozhodne, že rád píše, má v hlavě představu, fantazii, příběhy, a tak to vznikne – jako to bylo u mě.

3) Jak tě napadl námět knihy? Vybírala jsi z více nápadů, nebo byl pro tebe příběh o šestnáctileté agentce jasnou volbou hned od začátku?

Já si vždy, když něco začínám psát, stanovím hlavní hrdiny a prostředí. Z toho se to pak odvíjí, a abych řekla pravdu, neměla jsem hned jasno, že příběh bude o šestnáctileté agentce Jessice. To se postupem vyvinulo. Také jsem příběh několikrát přepisovala, což bylo náročné víc jak napsání knihy.

4) Narazila jsi při psaní knihy do bodu, kdy jsi přesně sama nevěděla, kam by se měl příběh dál ubírat?

Určitě. Myslím, že těchto bodů bylo hodně. Ale to spíše souviselo s tím, že jsem si ke knize po roce sedla, přečetla si, co jsem psala ve 13 a v 15 jsem na to chtěla navázat. Jenže když člověk v každém věku věci vidí jinak, musela jsem to celé přepsat.

5) Spolupracoval s tebou na knize ještě někdo další, třeba i jen formou externí konzultace, nebo je to doopravdy jen a jen tvoje práce?

Jediný, kdo na knize spolupracoval, byla ilustrátorka a blogerka, která úžasně kreslí – Dominika Nováková. Jsem moc ráda, že jsme spolu navázaly spolupráci a taky, že s ní mohu počítat do dalších dílů. Jinak kromě ilustrace je kniha čistě moje práce.

Pokec s blogerkou Annette o její knize Sladká tajná realita

6) Pro jaké čtenářky je kniha určena a dokážeš jí přirovnat k nějakému jinému dílu či příběhu?

Určitě je pro mladé dívky kolem (13 – 20 let). Ke konkrétnímu dílu určitě ne. Řekla bych, že k tomu existuje taková „specifická“ skupina. Mladý holky určitě znají ty filmy, kde hlavní hrdinky pocházejí z bohatých rodin, užívají si života, módy atd. – něco jako Gossip Girl. Takový ty „americký“ filmy pro teenagerky se špetkou akčnosti, ale v knize se moc láska nevyskytuje, ta se možná projeví u nějaké hrdinky až v druhém dílu.

7) Nebojíš se kritiky?

Tak každý spisovatel se obává, ale já to nějak moc neberu. Nejsem opravdová spisovatelka, knihu jsem si sice vydala a na blog ji dala jako zajímavost. Byl zázrak, že o ni měly zájem i ostatní návštěvnice blogu.

8) Přivést knihu do fyzické podoby není úplně snadné. Jak se ti povedlo vyřešit tenhle problém?

Měla jsem to štěstí, že jsem na internetu narazila na jednu soukromou tiskárnu, která tiskne knihu za celkem přijatelné ceny. Problém to tak ve výsledku nebyl :-) .

9) Jak si mohou dívky knihu vlastně objednat?

K dispozici bude 22.1. 2013 na www.krubner-book.blogspot.com, ale už teď si ji mohou předobjednat pomocí vystaveného „formuláře“, který pošlou vyplněný na e-mail krubnerbook@hotmail.cz nebo na krubnerbook@gmail.com. Pokud budou mít jakékoliv otázky, na těchto e-mailech mě můžou kontaktovat.

10) Když teď víš, co psaní obnáší, nekoketuješ s myšlenkou vrhnout se na něco dalšího?

Určitě. Zrovna teď píši pokračování. Stránek mám prozatím padesát, ale určitě ji dopíšu dřív. Vidím to tak na červen/červenec. V hlavě mám nápadů celkem dost :-) .

11) Je nějaká rada, kterou bys doporučila ostatním dívkám, které by také chtěly jednou napsat vlastní knihu?

Hlavně je to musí bavit, jinak to nejde. Chce to trpělivost, sílu to po sobě číst nejmíň stokrát a pak, až ji dopíšou, je dobré ji někomu dát přečíst.

12) Děkuji za rozhovor a pokud chceš, můžeš čtenářkám Kámoška.cz vzkázat vše, co tě jen napadne.

Já moc děkuji :-) . Chtěla bych říct, že si moc vážím, že se mohu s čtenářkami podělit o svoji knížku a doufám, že i VÁM se jednou splní sen. Chce to být silná, začít od nuly a pak pomalu, ale jistě, se bude výsledek objevovat.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Annette

    Thanks!:))

  • Petra

    Good work, Anet! ;) )