Založit blog a udělat dobrý design nikdy nestačí. Další bod, který tě přiblíží vyšší návštěvnosti je jeho zajímavý název, který čtenářům utkví v paměti a i díky němu se na tvůj blog budou vracet.

avatar

Lucie Rothanzlová
Blogerka a autorka magazínu Proslecny.cz.

Jméno tvé stránky se totiž může jevit jako poměrně nedůležitá součást zakládání a často podle některých blogerek a blogerů není tak podstatné nad ním přemýšlet. Pokud ale chceš mít prvotřídní blog, musíš domýšlet i ty nejmenší detaily, které by tvé potencionální čtenáře a návštěvníky mohly ovlivnit.

Výstižnost nade vše!

Pokud máš blog o nějakém svém zvířátku, rozhodně nemá smysl dávat mu název „Kosmetický blog“ – je to nevýstižné, nepřesné a čtenáře to může pořádně zmást. Výstižnost a pravdivost názvu je totiž první bod, nad kterým by ses měla zamyslet. Název blogu je totiž to první, co tvůj návštěvník uvidí a co ho může zaujmout. Navíc si také po přečtení udělá jistý obrázek a první dojem se jen těžko mění. Jestli zvolíš dobré a vhodné pojmenování, které se bude vztahovat k obsahu, můžeš si tím také udělat bod k dobru u vyhledávačů (hlavně u googlu) a ten může dát tvůj blog ve výpisu výše, což ti logicky zvedne návštěvnost.

Pojmenuj blog zajímavě i výstižně

Jednoduchost je klíč

Lidé si lépe pamatují jednoduché věci, a pokud bude i tvá adresa taková, možná si na ni znovu v budoucnu vzpomenou a vrátí se k tobě opět si něco málo přečíst. I kvůli tomu není dobré, aby byl název blogu příliš dlouhý nebo aby obsahoval slova, která se navzájem vylučují či k sobě zkrátka nepasují. Dáme si příklad. Nejdelší doména na světě má neuvěřitelných 63 znaků (Wiemenschlichmenschensindzeigtihrumgangmitdermuttersprachefrsch.de). Je německého původu a obsahuje jeden Schillerův citát. To ještě není tak úplně neuvěřitelné – má to nějaký význam, obsahuje určitý text, který ještě pořád dává smysl. Když se podíváme k nám domů, do ČR, zaujala mě doména nahradnidilyautovrakovisteaekologickalikvidacevozideliautovraku.cz, která byla nedávno zaregistrovaná.
Tak co? Dokážete si podobnou doménu na poprvé zapamatovat i na delší dobu?

Kolik a jaké znaky použít?

Ani na pohled by jméno blogu nemělo být příliš obtížné nebo matoucí. Proto není dobré opakovat příliš znaků nebo umisťovat více pomlček než je třeba. Lidské oko není perfektní a často nás může mást. Navíc když selže paměť a budeš hledat určitý blog, který jsi kdysi viděla, můžeš splést počet opakujících se písmen.

Opakující se písmena v názvu
Náhodné příklady zbytečně opakujících se písmen v názvu blogu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář