Šperky jsou skvělým doplňkem tvého oblečení a stylu. Správně vybrané mohou podtrhnout určitý aspekt tvé osobnosti. Všimla sis ale, že spousta lidí má šperky podobné nebo stejné jako ty?

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Osobně se mi tohle stává neustále. Vejdu do obchodu, vidím něco, co se mi líbí a tak si to koupím. Druhý den ve škole zjišťuju, že to má půlka mých spolužaček taky. Naposledy se to stalo s náušnicemi s různobarevnými pírky a nyní také s oblíbenou sovičkou. A já si řekla dost a začala hledat handmade šperky na internetu.

Proč zrovna handmade šperky?

Protože se ti mnohem líp trefí do vkusu, než tuctové řetízky z Takka, které se za dva měsíce rozpadnou. Protože každý takový šperk je unikát a ty si můžeš být jistá, že nikdo nebude mít úplně stejný. Protože jejich koupí podporuješ lidi, kteří si na jejich výrobě dali záležet, a tudíž nejde o žádné levné dovozové zboží odněkud z Číny. A nakonec přinejmenším proto, že až se tě nějaká kamarádka zeptá: „To je úžasný řetízek, od koho je?“, můžeš si být jistá, že nebude znát jméno člověka, který jej vytvořil. Já ti teď něco povím o těch, se kterými mám osobní zkušenosti.

Plastic garden

Náramek z papíru
Papírové náramky jsou pěkné a šetří životní prostředí.
zdroj: fler.cz/plastic-garden

Když jsem se dala na nákup handmade šperků, první stránka, kam jsem se podívala, bylo Fler.cz, které mi doporučovalo několik kamarádek s tím, že si tam kupují i oblečení a módní doplňky. Když jsem tak projížděla kategorie, ze kterých se dá na Fleru vybírat, a že jich není málo, zaujala mě především má dodnes oblíbená: Recy-věci. Tam jsem našla nejen spoustu moc pěkných broží z odstřižků látek, které jejich autorky „nahromadily“ při výrobě větších věcí, ale i papírové náramky. Jejich tvorba funguje na stejném principu, jako tvorba papírových kabelek. Jsou originální a pro mě byly jednu dobu super doplňkem – nicméně časy se mění, změnil se i můj styl a já už tyto náramky nemám moc k čemu nosit.

Makeba

Náušnice
Veselé náušnice, které nikdo jiný nemá a hodí se skoro ke všemu? I takové na netu najdeš.
zdroj:fler.cz/makeba

Onehdy jsem hledala náušnice (samozřejmě zase na Fleru, jak jinak), které bych mohla nosit pořád a ke všemu, ať už k běžnému oblečení do školy, nebo k těm „formálnějším“ šatům na různé výstavy, koncerty atd. Do oka mi padla Fler stránka slečny, která si říká Makeba. Vyrábí originální, barevné šperky především z plastu. Náušnice od ní mám už něco přes tři měsíce a na rozdíl od spousty jiných, které stojí klidně i dvojnásobné peníze, se ty od ní ještě nerozpadly a kovové komponenty nezačaly rezivět. Šperky jsou kvalitně udělané a je vidět, že si na nich slečna dává práci, čehož si cením.

Alariss

Medailonek
Dnes na fleru najdeš prakticky cokoli od výrobků z fimo hmoty nebo křišťálové pryskyřice po elegantní a detailně propracované šperky.
zdroj: fler.cz/alariss

Se šperky od této slečny mám zkušenost spíše zprostředkovanou – její výrobek, konkrétně právě medailonek, který je na obrázku, jsem dala někdy před půl rokem k narozeninám svojí tetě, které se moc líbil a vím, že ho nosí dodnes. Už od pohledu jde poznat, že se jedná o opravdu kvalitní a pečlivou práci, která její tvůrkyni zabere i dva nebo tři dny. Její výrobky jsou elegantní, ne moc křiklavé, takže samy o sobě nezastíní oblečení, ke kterému jsou nošeny.

Hani

Řetízek
Když hledáš originální šperky, které zaujmou na první pohled.
zdroj: fler.cz/hani

Hani vyrábí především spony do vlasů, sem tam se ale na jejím profilu na Fleru objeví i náhrdelníky nebo náušnice. Pracuje s tepaným drátem a kameny jako je achát, hematit (součást náhrdelníku na obrázku) nebo třeba jadeit. Šperky i spony do vlasů jsou velmi výrazné a upoutají nejeden pohled. Když jsem ještě mívala dlouhé – tedy respektive delší – vlasy, ráda jsem nosila sponu do vlasů, kterou jsem dostala právě z dílny této slečny, jelikož dokázala celkem dobře udržet ten „květák“, co se mi dělá na hlavě, když si nežehlím vlasy. Sponu pořád mám, nicméně mám teď vlasy tak krátké, že s ní vážně není co dělat. ☺

Sweet Bunny Shop

Bonbónek z fima
Veselé doplňky z fima jsou neokoukané a doslova k sežrání.
zdroj: sweetbunnyshop.blog.cz

Blog existuje již čtyři roky a má spoustu spokojených zákaznic – mezi těmi nejznámějšími jmenuji slečny z blogu scene-core.blog.cz. Také Michaela Vančurová alias Lady Vanilka je s výrobky z tohoto blogu velmi spokojená.

Musím říct, že když mi řetízek přišel, byla jsem příjemně překvapená, protože byl opravdu dobře zabalený, aby se nerozbil někde cestou – řekněme si upřímně, víme, jak vypadají některé věci, co chodí poštou… U sestry i spolužaček sklidil velký úspěch a já jsem taky spokojená – není ani moc velký, ani moc malý, zkrátka tak akorát.

Forya

Náramek
Jídlo je jedním z nejoblíbenějších motivů, jak mezi slečnami, které tyto šperky tvoří, tak i mezi jejich zákaznicemi.
zdroj: forya.blog.cz

S touto slečnou sis mohla před nedávnem přečíst rozhovor i tady na Kámošce. Dříve byl její blog hodně známý (podobně jako Ellen ze Sweet bunny shopu i ona spolupracovala se scene-core). Teď už na něj ale nemá moc času a tak se návštěvnost blogu i prodejnost jejích šperků značně zmenšily. Kupovala jsem od ní dvojitý moustache prstýnek pro svou sestru, která má motiv knírku hodně ráda. Prstýnek drží pohromadě a ségra si ho nemůže vynachválit.

Sweete-creates

Přívěšek
Dortíky, donutky, sušenky nebo i muffiny, to všechno ti může viset na krku.
zdroj: sweete-creates.blog.cz

Všechno, co blogu chybí po stránce designu, vyvažuje podobně jako u Sweet bunny shopu pravidelnost příspěvků, dobrá komunikace s autorkou a kvalita výrobků. I s adminkou tohoto blogu sis mohla nedávno přečíst rozhovor na tomto webu.

Handmade pro náročné aneb když jde o cenu

Dala bys víc jak 133 000 korun za náhrdelník, skoro 60 000 korun za prstýnek nebo třeba víc jak 32 000 korun za náušnice? I takové šperky na Fleru najdeš – a prodávají se překvapivě rychle. Tak co, připlatíš si za kvalitu?

Za šperky se platí
Za kvalitu se platí a ne úplně málo.
zdroj: fler.cz, 26.10.2012

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář