Když mi blogerka Annette Krubner napsala o svém vlastním magazínu, ihned jsem začala být zvědavá. Na jednu stranu mě zajímalo, jak může takový elektronický magazín o módě vypadat, na druhou stranu jsem byla docela skeptická. Určitě to nebylo kvůli samotné Annette, o té naopak moc dobře vím, že dokáže psát velmi zajímavě.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Když mi blogerka Annette Krubner napsala o svém vlastním magazínu, ihned jsem začala být zvědavá. Na jednu stranu mě zajímalo, jak může takový elektronický magazín o módě vypadat, na druhou stranu jsem byla docela skeptická. Určitě to nebylo kvůli samotné Annette, o té naopak moc dobře vím, že dokáže psát velmi zajímavě. Spíše jsem pochybovala o tom, že by mohl magazín přinést něco víc než blog. Výsledek mě velmi mile překvapil!

Annette začala z nudy vydávat svůj vlastní magazín o módě, který si velmi rychle našel tisíce vděčných čtenářek!

Annette začala z nudy vydávat vlastní magazín o módě, který si rychle našel tisíce čtenářek!

ANNETTE přináší inspiraci

Magazín je sice podle šikovné blogerky teprve v plenkách, ale několik prvních čísel je jasným důkazem toho, že něco podobného tady chybělo. Móda totiž může být doopravdy zábavná a vstřícná ke všem, kteří se nebojí dozvědět něco nového. Listopadové a prosincové číslo si prohlédlo hned několik tisíc dívek, což je na nekomerční internetový magazín opravdu úctyhodný “zářez”. Annette vše připravuje zcela sama bez nároku na honorář. Originální je nejen obsah, ale také sympatický přístup. Únorové číslo vychází již 29. ledna 2012 a já tak nějak tuším, že se máme doopravdy na co těšit. Kompletní archiv starších vydání najdeš zde. Každým měsícem kvalita roste, za čímž stojí nepochybně také bohatá odezva čtenářské obce, jenž je z velké části složena z dalších fashion blogerek.

Kdo je vlastně ta Annette?

“Annette Krubner není mé pravé jméno. Začala jsem ho používat a na internetu se chytilo, takže bývám raději, když jsem takto uváděna. Bloguju již šest let, ale blog, který se chytil, je The Annette Vogue. Ten jsem založila v únoru 2011 a začala jsem se mu věnovat naplno. Jsem studentka osmiletého gymnázia, momentálně studuji pátým rokem a nemám mnoho času se blogu teď věnovat, ale snažím se, co to dá. Ještě než jsem založila tento blog, dostala sem nabídku pro tehdy nový web, kdy jsem se dostala i do vysílání Snídaně s Novou či Odpoledních televizních novin. Za tuhle zkušenost jsem velice ráda. I za ten druhý “život”, který mi web umožňuje, jsem měla možnost setkat se i se známými osobnostmi, například s Terezou Kerndlovou, Markétou Konvičkou či zpěvačku Tinou. Pak jsem začala tvořit svůj magazine. Ten nápad vznikl již před pěti lety, kdy mi bylo jedenáct, a jak já jsem takový kreativní člověk, tak jsem pořád něco psala (jak knihu,tak časopisy). Nápad začít vydávat magazine vznikl z nudy. Nejprve jsem asi týden psala osnovu pro první číslo, pak jsem začala shromažďovat různé informace. Některé články byly i starší, i nějaké interview (například s herečkou AnnaLynne McCord nebo rozhovor s bloggerkou Ejvi). Ale bylo to zkušební číslo, zajímalo mě, jaké na to budou názory a zda bude mít cenu vůbec pokračovat. Celou grafiku jsem vytvářela na jedné internetové stránce. Po uveřejnění prvního čísla jsem jej vložila na blog a čekala na ohlasy. Můžu říct, že za ten jeden den přibylo devadesát jedna reakcí. Tolik komentářů jsem u jednoho článku nikdy neměla. Dokonce ho objevily i takové bloggerky, které blogují již nějakou tu dobu a jejich denní návštěvnost přesahuje i jeden tisíc. Byla jsem moc ráda, protože je pravda, že mi to dalo práci a to, že moji práci ocenily, bylo úplně nejlepší. Tak jsem začala tvořit i další čísla Prosinec a Leden a i ty se u blogerského publika líbila. Když jsem viděla, že počet zhlédnutí na webu, kam ukládám magazine do internetové podoby, přesahovalo i za jeden den přes devět set, tak jsem založila i facebookovou stránku. Jsem moc ráda, že jsem vůbec tento projekt začala. Do budoucna s ním plány ani moc nemám, ale byla bych strašně moc ráda, kdyby se jeho publikum rozšířilo a vědělo o něm i více lidí. Co se týče mě. Jsem strašně podnikavá, kreativní a v životě bych chtěla stihnout mnoho. Začala jsem spolupracovat s jednou módní značkou, píšu knihu, jednou bych chtěla pracovat v módním průmyslu, například dělat redaktorku v ELLE nebo nedej bůh i ve svém časopise. Samozřejmě, že bych byla strašně moc ráda, kdyby magazine vycházel tiskově, protože mám tolik zájemců, že by prý za jeden tisk dali cokoliv. Nevím, zda by se v trafikách chytil, ale tohle bych začala řešit, až magazine dosáhne i na facebookové stránce tak pět tisíc lidí.”

Osm otázek pro Annette

1) Jaké české časopisy považuješ za kvalitní a hledáš v nich třeba i inspiraci?

No, abych řekla pravdu, tak v dnešní době se na trhu drží nejvíce ELLE a Cosmopolitan. Tyto bych považovala v České republice za kvalitní, ale bohužel jak to tak v každých časopisech bývá, oni vlastně prodávají něco, co se nedá získat. Na titulních stranách časopisu ELLE jsou osoby vždy dokonale upravené, nabízejí tam věci, který si normální člověk koupit nemůže. Ano, existuje pár jedinců, kteří mají na to, koupit si za devadesát tisíc kabelku Hermes či utratit osmdesát tisíc za nejnovější boty od Christiana Louboutina. Na druhou stranu, každá normální žena se ráda podívá do světa “nemožného”, to je to, co ty lidi na časopisu láká. Ale já sama bych jednou chtěla pracovat v módním magazínu, ať už tady či v zahraničí. Nejvíce mě láká pracování právě s módou. Kdyby mi nevyšla práce v módním vydavatelství – například psaní článků, ráda bych třeba manažerku módního domu. Ale když se vrátím na otázku, tak mě právě magazín ELLE inspiruje. Ráda se kouknu co se nosí či co je aktuální.

2) Myslíš si, že mají klasické časopisy v dnešní době notebooků a iPadů šanci přežít, nebo je budoucnost právě v elektronické podobě?

Myslím, že ty dobré a zažité časopisy přežijí. Ale je pravda, že v dnešní době “letí” elektronické podoby, nevím, ale podle tento přežije.

3) Jak dlouho ti trvá příprava jednoho čísla a nepřemýšlíš o tom, že přijmeš do “redakce” ještě někoho dalšího?

Příprava jednoho čísla trvá tak osm dní – a to vždy jen o víkendech. No, v minulém čísle se ozvalo pár blogerek, zda by mohly něco k magazínu přispět. Ráda jsem tuto pomoc přijala a naopak sem byla ráda, že se mnou chtějí spolupracovat a tím také, že se magazín líbí. Ale určitě bych ráda rozšířila svůj “redaktorský” tým. To je výzva pro vás: pokud se ráda zajímáte ohledně módy, máte bujnou fantazii kombinování oblečení, tipy na zajímavé blogerky, máte zajímavé zkušenosti a chtěly byste se se čtenáři o ně podělit? Ozvěte se.

4) Neuvažuješ o tom, že do budoucna rozšíříš svůj záběr o další oblasti, nebo se chceš věnovat doopravdy pouze módě a blogerské scéně?

Ale tak ráda bych magazín rozšířila i o další témata. Třeba o lifestylu, typy na cestování, více bych zařadila rozhovorů se známými osobnostmi. Ale prozatím se chci věnovat módě a blogerské scéně.

5) Kdyby tvůj magazín měl ze dne na den začít vycházet v papírové podobě, kolik by podle tebe měl stát?

Vycházet v papírové podobě? To je můj největší sen ze všech! Kdyby to jednou přišlo, ani slůvko bych nemohla vyslovit jak já bych byla šťastná. Měla jsem hodně e-mailů a komentářů, zda by magazín nemohl vycházet v tiskové podobně, ale víte, chce to mít hlavně hodně čtenářů, aby se vůbec udržel. Cena? No, magazín má prozatím jen čtyřicet dva stránek. Tím bych cenu viděla tak na 49 CZK.

6) Nebojíš se toho, že tvůj nápad někdo okopíruje? Nebo se konkurence neobáváš?

V koutku duše se obávám. Ale tak když si můj magazín bude líbit dál, tak to snad přežiji, že budou i další, ale pevně doufám, že se můj bude líbit i nadále ;) .

7) Máš nějaké vysněné osobnosti, se kterými bys chtěla udělat do časopisu rozhovor? Jaké to jsou?

Mám a to mnoho. Ze zahraniční scény už jsem zpovídala herečku AnnaLynne McCord a zpěvačku Nicki Minaj. V téhle scéně bych ráda pokračovala třeba s Beyoncé, Megan Fox, Kim Kardashian, ale nejvíce bych chtěla udělat rozhovor se spisovatelkou a módní návrhářkou Lauren Conrad. Z té české scény jsem měla možnost s Jitkou Válkovou, ale pak bych ráda klidně i s Agátou Hanychovou či Monikou Bagárovou.

8 ) Napiš jednou větou, proč by měl tvůj magazín mladé dívky zajímat.

Protože jsem ze stejného těsta jako mé čtenářky – máme podobné zájmy, jsme stejně staré, většinou jsme blogerky a máme k sobě blíž, a tím pádem tuším, co by je mohlo zajímat.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Annette Krubner

  Michalka: Magazín nestojí nic, je jen v internetové podobě. Ale pokud stojíš o tištěnou verzi, tak napiš na annettekr95@gmail.com ;)

 • Michalka

  Ahoj můžu se Vás prosím zeptat kde si tento magazín mužu sehnat a kolik stojí díky. :)

 • Bára

  Dnes jsem si přečetla pár stránek Annette. Vcelku hezké čtení, jen mě hrozně zarazilo to množství pravopisných chyb. Doufám, že se autorka bude příště více věnovat pravopisu. Nechci nijak kritizovat, ale pravopis je základ.

 • Mia

  Annette jen tak dál!Moc mě baví číst tvé články!

 • Annette Krubner

  Děkuju :-)