Je tady někdo, kdo nemá rád sladkosti nebo se na ně alespoň rád nedívá? Pokud ano, dnes jeho „čtecí náladu“ neuspokojím. Pokud ovšem máš jednu z těchto dvou věcí ráda, připrav si chuťové pohárky.

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Když je nějaký malér

1. Ahoj, předem ti děkuji, že sis na mě našla čas a udělala se mnou tento rozhovor. C_c mohla bys nám povědět něco o sobě? Třeba i to, jak tě mám oslovovat, červenej čudlík zní přeci jen dost zvláštně…

Ahoj, je mi 21, pracuji jako administrativní pracovnice a většinou mě oslovují čudlíku :-) , samozřejmě pouze v internetovém světě.

2. Proč vlastně zrovna červenej čudlík? Můžeme hledat nějaký skrytý význam právě slova červený?

Vlastně to v pravém smyslu ani žádný význam nemá. Chtěla jsem jen vtipnou přezdívku, a když si představím červený tlačítko, většinou se mačká, když je nějaký malér. Tak jsem si řekla, že je to pro mě typické, tak proto. Bylo mi nějakých 16 let a blog jsem si zakládala jako deník, netušila jsem, jak se během let změní.

3. Otázka, která je asi na místě. Jak a kdy ses dostala k pečení?

Už od mala jsem se u pečení mámě pletla pod nohy. Ale opravdu hodně jsem začala péct až ve vlastní kuchyni před necelým rokem. A první potahovaný dort jsem dělala v únoru letošního roku.

Dort
První potahovaný dort, který byl pro tetu.
zdroj: cervenej-cudlik.blog.cz

Na každém svém dortu vidím spoustu chyb

4. Co tě přimělo začít dávat své nádherné dorty a jiné laskominy na blog?

Spoustu receptů jsem našla na internetu a tak jsem chtěla také nějaké poskytnout i s fotkami, kdyby si někdo chtěl něco upéct. Stejně tak s dorty.

Věnec
Tento čokoladovo-karamelovo-bananový věnec je naprosto úchvatný
zdroj: cervenej-cudlik.blog.cz

5. Na jaký ze svých dortů si asi nejvíce pyšná?

Pořád se toho mám hrozně moc co učit a na každém svém dortu vidím spoustu chyb. Zatím jich mám také „na kontě“ jen velmi málo. Nejvíc se mi ale asi líbí dort „skalka“ který jsem dělala k jubilejním narozeninám mamce, měla z něj velkou radost a já taky.

Dort
Dort „skalka“ k jubilejním narozeninám pro maminku a já se nedivím, že ji udělal velkou radost!
zdroj: cervenej-cudlik.blog.cz

6. Je něco, co při pečení opravdu nerada děláš? Co bys naopak dělala pořád?

Peču celkově moc ráda, nerada jsem, pouze když se mi něco nedaří tak, jak chci. To se pak hrozně vztekám. Nejradši mám zdobení, modelování a pak především předávání oslavencům :-) .

Dort
Detaily tohoto dortu (i všech dalších) si můžete prohlédnout na blogu červenej-cudlik.blog.cz.
zdroj: cervenej-cudlik.blog.cz

Ráda se podělím o všechno

7. Máš ještě nějaké jiné koníčky než pečení?

Moc ráda čtu, ale bohužel mám málo času.

8. Je nějaký tajný recept, který bys nikomu neprozradila?

Není, ráda se podělím o všechno to málo, co vím.

Dort
A můj favorit! Naprosto dokonalý dort s Batmanem!
zdroj: cervenej-cudlik.blog.cz

9. V jakém cenové rozmezí se dorty pohybují? Prozradíš nám, kolik stál třeba dort s pávem, dort pro truhláře a úžasný tří patrový dort Batman?

Dorty peču jen pro kamarády a rodinu, většinou jako dárky, nic si neúčtuji. Pokud pak dostanu příspěvek na suroviny, jsem jen ráda. Když pečete z kvalitních surovin, není to nijak levná záležitost. Kdybych to měla počítat, tak jen potahovací hmota vyjde zhruba na 100 – 200 Kč podle velikosti dortu. A k tomu spousta a spousta dalšího. Cukrářky, které pečou na zakázku, si většinou účtují kolem 200 – 300 Kč za 1kg dortu i víc.

Dort
Abych byla upřímná, celkem Bobíkovi tento dort závidím a dodatečně blahopřeji (jsou to jen dva týdny zpět)!
zdroj: cervenej-cudlik.blog.cz

10. Ještě jednou ti děkuji za rozhovor. Na závěr máš možnost říct něco čtenářkám serveru kamoska.cz a zdůrazni prosím, kde si můžeme objednat tvé překrásné dorty!

Také ti děkuji. Stejně tak jako Vám, které jste dočetli až do konce. Jak říkám, dorty peču jen pro přátele a rodinu, takže bohužel objednat nelze. Mám, ale na svém blogu spoustu receptů a ráda poradím, jak si udělat třeba vlastní dort.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář