Američanka Kate Imbach na blogu matchbook.nu hledá bikiny a obaly knih, které k sobě ladí. Já jsem měla možnost položit jí několik otázek. Jukni na exkluzivní rozhovor!

avatar

Gabriela Procházková
Ve světe blogů jako ryba ve vodě.

1) Kontrolovala jsem tvůj LinkedInn profil, tvůj Twitter a tvůj Facebook a abych řekl pravda, jsem z té hromady aktivit tak trošku zmatené. Můžeš se popsat českým čtenářkám?

Momentálně pracuji jako vedoucí stylistika v NewlyWish a radím projektu 8tracks, kde jsem byla dříve ve vedení marketingu. Pro různé startupy pracuji od roku 2005.

Matchbook ladí bikiny a knihy

2) Tvůj projekt matchbook.nu je velice originální a v porovnání s běžnými módními blogy přináší úplně nový koncept. Jak tě napadlo hledat obaly knih a bikiny, které k sobě ladí?

V létě jsem byla na dovolené a u bazénu jsem viděla ženu, které četla knihu ladící k jejím plavkám. No a nápad byl na světě!

Matchbook ladí bikiny a knihy

3) Jak dlouho trvá najít pár, který ladí a můžeš popsat celý proces hledání? Vybereš vždy jako první obal knihy a pak hledáš plavky, nebo je to naopak?

To záleží. Miluji obal knihy I Was Told There’d Be Cake a trvalo mi opravdu dlouho, než jsem k němu našla vhodné bikiny. Také bych ráda našla bikiny ke knize The Hidden Reality. To bude oříšek. Některé jsou snažší. Miluji čas, jenž můžu strávit v knihkupectvích, takže si pamatuji už nyní celou řadu zajímavých obálek.

Matchbook ladí bikiny a knihy

4) Tohle možná bude tak trošku hloupá otázka, ale proč zrovna bikiny a plavky? Co z toho máš raději a zkoušela jsi sladit i jiné věci a oblečení?

Mám ráda plavky a knihy. Když je dáš dohromady, máš čtení knihy na slunečné pláži – a to je nejlepší!

Matchbook ladí bikiny a knihy

5) Na projekt matchbook.nu jsem viděla zatím jen pozitivní odezvu. Zaznamenala jsi nějaké negativní komentáře a urážlivé maily – něco o plýtvání časem a tak dále?

Zatím jsem žádné takové nezaznamenala, každému se projekt líbí. Autoři, vydavatelé, agenti, návrháři plavek – ty všechny nápad zaujal.

Matchbook ladí bikiny a knihy

6) Pojďme si popovídat trošku o literatuře. Jaké jsou tvé oblíbené knihy a četla jsi Padesát odstínu šedi?

Moje nejoblíbenější kniha je The Secret History od Donny Tartt, protože je to skvělý mix litreatury a historických vražd. Padesát odstínu šedi jsem nečetla a ani se na to nechystám. Díky matchbooku jsem objevila hromadu knih, které bych si ráda přečetla.

Matchbook ladí bikiny a knihy

7) Myslíš si, že klasické papírové knihy přežijí útok elektronických čteček jako je třeba Kindle? Preferuješ staré časy, nebo dáváš přednost elektronickému inkoustu?

Mám Kindle i iPad, ale i tak dávám přednost tisku. Pocit, kdy člověk může držet knihu, číst ji a po dočtení srovnat do police, ten je super. Navíc iPad s bikinama sladit nejde!

Matchbook ladí bikiny a knihy

8) Moje poslední otázka už se netýká plavek ani bikin. Náš magazín se jmenuje Kámoška.cz, a proto by mě zajímalo, kdo je pro tebe ta tvoje lepší kamarádka?

Tyhle odpovědi píšu v neděli ráno a po téhle noci musím říct, že jsou to všechny moje kámošky ze San Francisca, protože jsou vždy připraveny na pořádnou akci. Navíc zbožňuji jejich taneční pohyby.

Matchbook ladí bikiny a knihy

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář