Vydělávat si psaním o módě, kosmetice a akcích, na kterých se žere sushi? To zní jako sen, které některé blogerky a dokonce i blogeři žijí.

avatar

Gabriela Procházková
Ve světe blogů jako ryba ve vodě.

Kolik si vydělávají nejlepší blogerky?

Kolik si vydělávají?

WWD informoval o tom, že ty nejlepší americké blogerky a blogeři si ročně vydělávají šestimístné částky (myšleno v dolarech). To v překladu znamená, že si vydělávají i víc než 2 miliony korun ročně. Pochopitelně nelze srovnávat americké platy s platy v ČR, na druhou se však stále jedná o peníze za blogování. Učitel či účetní si přijdou v USA přibližně na polovinu. WWD uvádí, že například za umístění sponzorované fotky na instagram si účtují lepší blogeři typu Bryan Boy či Aimee Song v přepočtu kolem 60 tisíc korun. Tady už lze doopravdy mluvit o americkém snu.

Situace v ČR je jiná

Situace u nás je pochopitelně jiná, odměny za publikaci článků se u většiny zajímavějších blogerek pohybují v lepším případě v řádu stokorun, běžné je také psát za produkt či nějakou slevu na nákup. Na tom ale pochopitelně není nic špatného. Osobně tipuji, že u nás je tak 5 až 10 fashion blogerek, které jsou schopné vydělat si blogováním pravidelně víc než 10 tisíc měsíčně. To jsem ale dost možná ještě vážně optimistka.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář