Chceš něco kreativního dělat, ale jak na potvoru jsi úplně bez inspirace? Díky těmto tipům už tvůrčí krizi jen tak nezažiješ!

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Když inspirace ne a ne přijít

Znáš ten pocit, když prostě jen tak sedíš, koukáš do zdi, říkáš si, že bys možná mohla něco vytvořit, ale nápady ani inspirace pořád nikde? Zkusila jsi už všechno, co ti normálně od tohohle bloku pomáhá, ale pořád nic? Zkus se kouknout na internet!

Kde hledat, když normální nápady selžou?

Na stránkách we♥it najdeš nejen inspiraci, ale i spoustu obrázků, které můžeš využit třeba pro svůj blog, a taky i odkazy na blogy nebo stránky lidí, kteří je vytvořili. Obrázky sem můžeš přidávat i ty sama.
Na podobném principu jako funguje i dribbble, jen s tím rozdílem, že zatímco na we♥it sdílíš obrázky a fotky lidí, kteří je už vytvořili, na dribbble umělci a designéři přidávají přímo svou vlastní tvorbu.

Dribbble
Dribbble.com je hotová studnice inspirativních prací od více než tří milionů designerů z celého světa.
zdroj: dribbble.com

Inspirativní autorské fotky a kresby můžeš taky najít na stránkách jako je flickr.com, kde jsou k nalezení převážně fotky, a deviantart.com, kde najdeš nejen obrázky, ale i doplňky ke grafickým programům, hotové layouty pro tvůj blog nebo web, autorskou literární tvorbu a podobně.

Nech se inspirovat portfolii designérů

Jeden z nejlépe graficky2 zpracovaných webů má designerka a ilustrátorka Ines Opifanti. Její stránky jsou sice v němčině, ale její portfolio opravdu stojí za to.

Ines Opifanti
Ilustrace z dílny Ines Opifanti jsou originální a moc hezké.
zdroj: damngood.de

Za zmínku taky stojí web 1 design per day, kde, jak už název napovídá, najdeš každý den nový příspěvek, který by tě mohl inspirovat – a už ani teď jich tam není zrovna málo.

Lustr z medvídků
Lustr ze tří tisíc gumových medvídků. Jsou sice z plastu, ale i tak pořád vypadají dost chutně.
zdroj: 1designperday.com

Nejzajímavější knížka na světě

The BOOK project je projekt čtyř umělců (Oliver a Rory Jeffersovi, Mac Premo, Duke Riley), kteří pracovali šestatřicet týdnů na jejím stvoření. Dva z umělců v Brooklynu, dva v Belfastu, si ji mezi sebou posílali a měli každý vždy pět dnů na to, aby do ní přidal další výtvor. V době dokončení (2. února 2004) kniha přejela více než 60 000 mil, a to je opravdu něco. Stránky knihy byly v květnu 2005 vystaveny v Belfastu. Více informací o knize najdeš na lookatbook.com.

Obrázek – 22.týden
Stránka z 22.týdne knihy je pojmenovaná Symphony of the Skies a vytvořil ji Rory Jeffers v Belfastu.
zdroj: lookatbook.com

Když nechceš hledat na netu

Inspiraci můžeš samozřejmě hledat všude v okolí. Jdi na procházku, vyraž si s kamarádkama, udělej si kakao nebo si pusť film, prostě dělej cokoli, co tě baví a máš ráda a uvidíš, že nápady přijdou i samy. Někdy je lepší nechat ten tvůrčí blok prostě… vyšumět.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář