Pročítáš si články na nějakém zajímavém blogu a najednou narazíš na reklamu! Myslíš si, že je takový blog hned falešný a nedá se mu věřit? Tady je pravda!

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Je sponzoring o lhaní čtenářkám?

Sponzoring se vyplatí hlavně firmám a lidem, kteří blogerku obdarovávají různými předměty, protože blogerka je přijetím „daru“ povinna napsat na něj recenzi. Zdá se mi, že většina lidí se mylně domnívá, že blogerky, které mají své sponzory, musí automaticky psát jenom sluníčkově skvělé a klidně i lživé recenze, kde daný výrobek vychválí, i když je třeba opravdu hrozný. Ale no tak. To vůbec není pravda. Ano, firmu by asi urazilo, když by vám dala nějakou věc a vy o ní napíšete jak je hrozná a ještě přidáte logo firmy, aby bylo jasné, od koho výrobek máte, ale nikdo vám to výslovně zakazovat nebude.

K čemu jsou sponzoři blogu?
Podpořit nějaký výrobek nemusí být hned špatný a falešný krok!

Nenech sebou manipulovat

I když, stát se může cokoli, takže můžete narazit i na člověka, který bude požadovat kladnou recenzi. Tohle se mi však nikdy nestalo, a kdyby ano, tak bych nabídku asi nepřijala, protože nebudu psát vynucenou dobrou recenzi na něco, co je asi dost děsné, když si to musí dobrou recenzi vynucovat.

Dárky zdarma

Další kdo má ze sponzoringu jisté výhody je blogerka, která tak téměř zadarmo dostane věci, které by si třeba jinak nekoupila kvůli ceně nebo by si takových věcí obyčejně nevšimla. Anebo by se té věci všimla, doma ji už má a teď dostane ještě jednu zadarmo.

Informace se vždy hodí

A v neposlední řadě, ač se vám to tak zdát nemusí, ze sponzoringu těží i čtenářky, které čtou blogy. Pokud by blogerka výrobek nedostala, nevyzkoušela by ho, nenapsala by na něj recenzi, třeba byste se o něm nikdy nedověděli nebo byste nezjistili, zda vůbec stojí za koupení a zda má stejné účinky, jako jsou popisovány na obale.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Vikča Tichá

    Ahoj, nevíte kde se dají sponsoři sehnat? :)

    wall-between-us.blogspot.cz