Každá z nás se chce podívat do světa a když to půjde dobře, tak si v cizině najít i přátele. Ale jak to udělat, aby to nestálo moc, podívala ses na spoustu míst a našla sis i „best friends forever“?

avatar

Kristýna Šopfová
Malá nenápadná slečna, která chce dát o sobě vědět.

Paříž, Londýn, New York, Tokyo,…

Určitě znáš ten pocit, když zíráš na dno své kasičky, tvůj bankovní účet zeje prázdnotou, a přesto bys ráda vyjela do ciziny alespoň na dva týdny. Ale kde na to vzít? Utři si tu slinu, co se ti táhne od pusy, jelikož teď už nemusíš slintat nad svou vysněnou dovolenou za desetitisíce. Už jsi slyšela o pobytech v cizině? Jsem si jistá, že ano a já ti teď ukážu, jak jich pořádně využít. Heuréka.

Až vyrostu chci být...
Co je nejpohodlnější? No přece stát se na tvé škole „Ex-change studentem“.
zdroj: data.whicdn.com

Každý, kdo tam byl, si to vychvaluje, vzpomínky a zážitky jsou k nezaplacení a jazykové zkušenosti jakbysmet. Jak jistě tušíš, řeč je o již zmíněných studentských pobytech v zahraničí. Existuje velké množství různorodých pobytů, ať už se jedná o výměnné, studijní a vzdělávací pobyty, workcampy nebo workshopy a navíc, známý fakt: „za málo peněz, málo muziky“, tady nemusí být uplně na místě.

V první řadě je dobré si říct, jestli ti tato „hurá akce“ dá i něco jiného než to, že si budeš každé čtvrté slovíčko googlit, protože nerozumíš ani ťuk. Samozřejmě, že zdokonalit se v jazykových dovednostech je prima, ale jen kvůli tomu tam určitě nikdo nejede. Poznání cizí země, kultury, bavit se a poznávat nové lidi, kteří si žijí uplně jinak než ty. Ano, znám i případy, kdy takové přátelství drží už 10 let. Nadruhou stranu, pokud si vybereš některý z výše uvedených pobytů nebo campů, tak se tam rozhodně nebudeš jen flákat. Vezmi si to z té lepší stránky, něco pro sebe udělat musíš a sama se do toho určitě nedokopeš, takže to ber jako vítanou pomoc pro zdokonalení tvého „já“.

BFF
Kdo jiný by si to s tebou užil víc, než tvoje kamarádka? Ať už stará nebo právě nalezená.
zdroj: data.whicdn.com

Ne, nejsem nerozhodná…

Není příliš těžké vybrat si, co by ti mohlo vyhovovat, jelikož ve výsledku má všechno ten samý hlavní účel – naučit tě pořádně mluvit cizím jazykem. A to se ti podaří. Stačí 2 týdny bez českého slovíčka a uvidíš, jak si daný jazyk začneš osvojovat.

Workcampy a workshopy

O co jde. I úplnému laikovi je jasné, že to bude souviset s prací. Rozdíl mezi workcampem a workshopem je ten, že w-camp je založen na dobrovolné práci, tzn. nedostaneš za svou práci výplatu a trvá zhruba 2 týdny. Naštěstí většina agentur, které umožňují účast na těchto campech, zajištuje svým klientům ubytování a stravu, což je vítáno jako velké plus (alespoň se o to nemusíš starat sama). A co je hlavní, w-shop je jedna ze vzdělávacích aktivit, w-camp zpravidla nemá s výukou nic společného, tam se jedná o práci.

Procestuju třeba celej svět..
Sezením doma na zadku ničeho nedocílíš, tak konečně někam vypadni a začni žít.
zdroj: data.whicdn.com

Studijní/jazykové pobyty

V dnešní době, pokud neumíš ani štěknout v cizím jazyce, jakobys nebyla. Bez toho se neobejdeš, a když se ti nabízí jedinečná možnost vyjet někam, ať už na výměnný pobyt, který pořádá tvá škola nebo na vlastní pěst s kamarádkou přes cestovku, měla bys toho využít. Tyto pobyty jsou velmi specifické, když tedy pominu školou pořádané výměny, tak si můžeš sama zvolit destinaci i na jak dlouho tam chceš jet. Je jasné, že většinu tvého času bude zabírat osvojení si jazyka, popř. studium, to ti ale nebrání v navazování přátelství a bavení se.

Vzpomínej..
Je jedno, jestli se vydáš do Londýna nebo Paříže, na to se prostě nezapomíná.
zdroj: data.whicdn.com

Že prý je v Británii líp než v USA

Jaké jsou osvědčené, vyhledávané a oblíbené destinace? Samozřejmě je to Velká Británie a Irsko, dále Francie, Německo, Čína, USA, Kanada, Austrálie,… Dnes je opravdu mnoho možností, stačí si vybrat. Důležité ale je, najít si ověřenou a osvědčenou společnost, která některý z pobytů umožňuje. Pokud jsi stále opatrná a nedůvěřivá, zkus si najít na internetu nějaké diskuze o té či oné agentuře, ať máš jasno. „Žiješ jen jednou, tak ať to stojí za to.“

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář