Vidíš spoustu originálních a krásných kousků oblečení, ale jen v e-shopech a zvažuješ, jestli si je koupit? Pokusím se ti pomoct si udělat jasno.

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Internet je jasně ve výhodě

Řekněme si upřímně, jsme líné a nemáme čas. Vybrat si oblečení na internetu je ale celkem snadné, rychlé a kolikrát i poměrně cenově výhodné oproti kamenným obchodům. Na netu si taky můžeš pořídit i věci od značek, které v ČR a SR kamenné obchody nemají, jako je třeba Forever21.

Na netu si seženeš levně i věci od značek, co u nás nejsou.
Na netu si seženeš levně i věci od značek, co u nás nejsou.
zdroj: tumblr.com

Nevýhodou internetu ale zase je, že přes net nepoznáš, jestli materiál, ze kterého je oblečení, co si kupuješ, vyrobené, nekouše, jestli je příjemný na nošení a podobně – fotky na netu taky můžou být kolikrát nějak upravené.

Kdy a co na netu jednoznačně nenakupovat?

Nakupování přes internet zvaž, pokud si nejsi jistá, že ti oblečení půjde, nebo pokud nakupuješ něco, co je lepší si vyzkoušet „na tělo“ – třeba podprsenky – nebo nemáš úplně stálou velikost oblečení (jedno tričko ti jde velikostí 42, jedno velikostí 44 a tak) – v takovém případě je dobré si najít na webových stránkách prodejce tabulku velikostí oblečení, kde si uděláš jasno.

Pozor na padělky!

Pozor taky na nakupování bot nebo kabelek ze stránek, kde lidi prodávají věci, co už jsou použité. Sice třeba na eBay můžeš najít boty Jeffrey Campbell Lita asi tak za polovinu oproti normální ceně, ale taky je dost možné, že to, co ti přijde, opravdu nebudou Lity, ale jen jejich kopie. (Boty podobné Litám prodávají kupříkladu na gojane.com asi za 1900,- CZK, cena origoš Lit se přitom pohybuje okolo tří až čtyř tisíc.)

Litas versus „Litas“
Vlevo originál, vpravo mnohem méně kvalitní kopie.
zroje: Lita shoes (vlevo) – solestruck.com, „Lita shoes“ (vpravo) – gojane.com

Co si rozhodně musíš zapamatovat

1: Nikdy nenakupuj na e-shopech, co nejsou předem prověřené a už na první pohled jsou velmi amatérské apod.

2: Pokud si nejsi jistá, že ti oblečení nebo boty, co si kupuješ, budou sedět, buď se přímo na stránkách prodejce koukni po tabulce velikostí, nebo ještě nákup zvaž – obzvláště pokud nakupuješ na USA nebo UK e-shopech, kde by tě poštovné přišlo opravdu hodně draho.

3: Pokud si kupuješ online něco „značkového“, zkus si nejprve zjistit, jestli je daná stránka oficiálním prodejcem této značky nebo produktu, abys potom nenarazila na to, že ti za neskutečné peníze přijde jen nepříliš věrohodná kopie. (A to si troufám říct, že rozdíl mezi těmi „lita shoes“ a originálem, alespoň v jednobarevné verzi, zase není tak hrozný.)

4: Před nákupem v košíku vždycky zkontroluj, že máš u všeho nastavené správné množství, barvu, velikost apod.

5: Nakupovat po internetu je fajn, ale jsou věci, co si přeci jen stojí za to nejprve vyzkoušet. To platí hlavně pro podprsenky a kalhoty, u nichž ti nemusí sedět střih, a boty kupované z cizojazyčných e-shopů – číslování je zrádný!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář