Na blogu se snažíš, a přesto nemáš odpovídající počet návštěvníků? Nebo bys ráda našla blog s tématem, jako je ten tvůj? Zviditelnění i objevení zajímavých blogů ti umožní blogové kluby a komunity!

avatar

Veronika Batelková
Praštěná puberťačka a milovnice blogování!

O autorském klubu

Začala bych tím jediným opravdu oficiálním klubem na stránce blog.cz. Ten byl založen v červenci 2009 správcem Krutomluvem, který měl na starost uživatelskou podporu a především stížnosti, co se týkaly kradeného obsahu. Napadlo ho, že lidi, kteří mají opravdu autorské a kvalitní blogy, si zaslouží něco víc.

Ze začátku jej vedl jen on, později vždy vybral jednoho člověka, který udělal výběr. Za tu dobu však proběhlo mnoho a mnoho změn. A jaká je stávající fáze? Do klubu je přijímán vždy jeden člověk týdně a to panem Stanislavem Rulcem, redaktorem a správcem blogu.cz.

Ikonka autorského klubu
Uvidíš-li na nějakém blogu tuto ikonku, tak víš, že ten blog prostě něco znamená.
zdroj: klub.blog.cz

Podmínky a výhody AK

Pro vstup byste neměli být jen tuctovými blogery. Měla by z vás především vyzařovat originalita. No a samozřejmě že nesmíte krást :-) . Odměnou za to vám pak je např. propagace vašich článků na titulní stránce blogu, kterou za jeden týden navštíví zhruba 40 000 unikátních návštěvníků (a to nepočítám, kolik se jich na titulní stránku denně vrací). Každý článek pak je na titulní stránce zobrazen průměrně tři a půl hodiny. Jste-li tedy zdatní počtáři, není pro vás těžké přijít na to, že průměrně každý článek vidí kolem 800 lidí.

Titulní strana blog.cz
Články členů autorského klubu jsou propagovány na titulní stránce.
zdroj: blog.cz

Kromě toho na vás v tomto klubu čekají i různé projekty, jako je třeba focení fotek na téma týdne, kuchtíme dobroty, grafikárium, komixoidní štafeta, kreativní kout a mnoho mnoho dalšího. Ještě nemáte přihlášku? Tak to honem napravte :-) .

Něco pro spisovatele

Rádi píšete či básníte? Zveřejňujete svou psanou tvorbu na blog? Tak to tu mám pro vás výbornou zprávu! Existuje totiž hned pět proslavených blogerských klubů, do kterých se hodíte.

Kluby pro psavce
A který klub si vybereš ty?

Nejstarší, do dnes fungující, je klub spisovatelé.blog.cz. Kromě seznamu členů a ukázek jejich tvorby zde naleznete i velice užitečné rady, které se týkají například děje, postav, stylů, prezentace děl apod. Pokud si třeba nevíte rady se jménem vaší hlavní postavy, s jejím charakterem, o tom, kde a kdy by měla žít či zda by celkový příběh měl mít nějakou zajímavou pointu či nikoliv, je to místo přesně pro vás. Spisovatelé zde zkrátka radí spisovatelům. Kromě samotného vytváření knihy se můžete například dozvědět i jak ji udělat obálku, jak ji na vlastní náklady vydat, nebo dokonce jak nějaké knihy recenzovat. S tím vším radí samozřejmě blogeři s mnoha zkušenostmi. Členové ze zmíněného klubu mají dokonce i vlastní sborník povídek, konají rozhovory se skvělými autory a recenzují knihy.

Básníci a pisálci sem!

Klub pisálků je velmi dobrým pomocníkem pro ty, jež rádi píšou, ale nemají svou tvorbu kde zveřejňovat. Oproti tomu Duše pisálka se snaží svým členům dávat různé rady či jejich tvorbu recenzovat. Pořádá také různé soutěže, projekty a klubové srazy. Tento klub také mimochodem spolupracuje s internetovým časopisem Numero Un.
Pokud raději než prózu máte poezii, přihlaste se do klubu básníků.

Podmínky pro vstup
Stačí splnit tyto podmínky a dostanete se do klubu básníků.
zdroj: klub-basniku.blog.cz

Další klub, co sjednocuje valnou většinu pisálků

No a nakonec, máte-li rádi poezii nebo prózu (anebo obojí), bude pro vás skvělý literární klub, který se právě dělí na poezii a prózu. Sám klub o sobě tvrdí následující: „Jsme klub, který sjednocuje valnou většinu pisálků“. Ať už máte nějakého oblíbence, který píše povídky, příběhy či básně, můžete si být téměř jisti, že do tohoto klubu patří. Naleznete zde více než 100 členů. Jsou to především lidé, kteří v blogovém světě již něco znamenají. A tak proč nerozšířit jejich řady?

Jako jeho členi se můžete účastnit například některých soutěží o různé knihy nebo třeba jarního duelu, který právě probíhá! Nutno také podotknout, že klub má vlastní facebookovou stránku s celkem pěkným množstvím fanoušků, vlastní chat a jednou byl i vyhlášen jako blog dne na titulní stránce blog.cz.

I fotografové naleznou své místo

Od března 2011 funguje fotografický klub. Své místo si najde zde každý, pro koho není důležité, na co se kouká, ale co vidí. Můžete zde prezentovat svojí tvorbu a účastnit se některých projektů, kterých rozhodně není pomálu. Čeká na vás projekt plný barev neboli RAINBOW, písma ve fotografii při projektu ALPHABET, focení na témata měsíce, projekt KONTRASTY a 365 aneb foto na každý den. K tomu samozřejmě mnoho soutěží. A kdo se s fotoaparátem teprve učí, velice mu tento klub pomůže. Zjistíte, jakou techniku si koupit, jak se co používá i nějaké ty tipy, triky a záludnosti ve světě fotografie.

Fotografia
Klub fotografia vás jistě rád uvítá.
zdroj: fotografia.blog.cz

Afrika nebo Finsko?

V poslední době začaly být dosti oblíbené dva kluby. Je to klub Finofilů a klub Černá Afrika. Ať už jste příznivcem černého kontinentu nebo ledového Finska, můžete se těšit na mnoho zajímavostí o kultuře, zvířatech, rostlinách, akcích, osobností a tak dále. Zkrátka vše, co vás o tomto tématu může zajímat. Na Černé Africe si můžete zahrát např. textovou hru, přečíst si legendy nebo informace o afrických státech, prohlédnout fotky fauny i flóry a mnoho dalšího, co jest s Afrikou spojeno. Finofilové se například dozví něco o hlavním městě, o literatuře, hudbě a finských filmech a dokonce mohou zdarma absolvovat kurz finštiny.

 Geokluby
Do tepla či do zimy?
zdroj: klub-afrika.blog.cz

Pro všechny umělce a snílky!

Pro umělce i pro snílky tu mám další dva kluby. Ať už kreslíte, malujete, grafičíte, vyrábíte, fotíte, píšete, zpíváte či cokoliv jiného, jsou pro vás tyto dva kluby jako dělané. V art klubu si vyberete svou příslušnou kategorii, do které přispíváte. Klub je také skvělý pro hledání inspirace. No, a pokud toho zas až tolik neumíte, ale kreslíte, fotíte, píšete či vyrábíte jen tak pro radost a celkem i amatérský, zkuste klub snílků. Myslím, že jeho název mluví sám za sebe :-) .

Pár slov závěrem

Existuje i mnoho dalších klubů (namátkou třeba Klub povídek Harryho Pottera, ženský klub, beatnická aliance, célia klub, …). Já jsem zde vybrala ty nejznámější a nejúspěšnější. I když samozřejmě tyto kluby do svých řad neberou každého, za zkoušku to jisto jistě stojí. A kdo ví? Třeba vás některý z klubů velmi proslaví nebo alespoň najdete nové stálé čtenáře vašich blogů a obdivovatele vaší tvorby.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář