Skoro každý si občas po namáhavém dni ve škole nebo v práci rád zahraje nějakou tu hru. Představuji ti ty nejočekávanější v druhé polovině letošního roku.

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Jelikož jsem velký milovník PC her (herní konzoli nemám) a letos mám opravdu hodně volné prázdniny, trávím většinu času oprašováním starých her, které doma mám. No ale buďme k sobě upřímní, přeci jen spousta těch starších her (mám doma kupříkladu všechny Harry Potter hry, RPG hru Dračí Oko a první Assassin’s Creed) na novějších počítačích či operačních systémech nefunguje. Nicméně já mám spoustu těch her fakt ráda, a tak jsem se rozhodla zjistit, jestli letos nevyjdou i nějaké jim podobné, které by můj počítač spustil, a rozhodně jsem nebyla zklamaná.

Assassin’s Creed IV
Čtvrtý díl populární akční RPG Assassin’s Creed je jednou z nejočekávanějších her tohoto roku.
zdroj: g4tv.com

Na začátku podzimu si přijdou na své všichni

Koncem srpna vyjde japonská Online RPG Final Fantasy XIV: A Realm Reborn z dílny týmu vývojářů ze Square Enix, která mimo verze pro počítač vyjde i pro PlayStation 3 i 4, pro který ale vyjde později (když vyšel PS4 do prodeje, hra už byla téměř hotová). V Čechách by měla být dostupná v lepších obchodech s hrami a zřejmě i na alza.cz. Doporučená věková hranice je T (teen), převážně kvůli přítomnosti alkoholu, násilí a krve. Jen pro srovnání, věková hranice u Skyrimu je 18+.

Hned druhý školní den vyjde do prodeje real-time strategická hra Total War: Rome II, která vyjde jen pro PC, má ale celkem nenáročné systémové požadavky a tak by ji měl spustit prakticky každý notebook s procesorem nad Intel Core i3. Její dostupnost v České Republice zatím není známá a vzhledem k tomu, že u nás nevyšla ani jednička (a ani v Americe tato hra není nijak populární), moc bych nečekala.

Pro všechny milovníky akčních závodních her a klasiky Grand Theft Auto (GTA) si Rockstar Games připravilo pátý díl této herní klasiky, který by měl v USA vyjít 17. září 2013 a mimo PC by měl být dostupný pro PlayStation 3 a Xbox 360. Doporučená věková hranice byla v Americe stanovena na M 17+ (intenzivní násilné scény, sexuální obsah a nahota) a u nás by měla buď zůstat stejná, nebo se snížit na 15+, ale neboj, občanku ti nikdo kontrolovat nebude :-) . Tato hra bude mít nicméně šílené požadavky na grafiku, takže pokud jsi vlastníkem čehokoli s Intel HD Graphics, věř tomu, že ji buď nespustíš vůbec, nebo bude zamrzat.

Na co se můžeme těšit koncem roku?

V říjnu vyjdou jen dvě hry, které by mohly být v prodeji i u nás, a to akční střílečka Battlefield 4(dostupná bude pro PC, PS3, PS4 a Xbox 360, Wii má tentokrát smůlu), jejíž vývojáři slibují úplně nové a větší herní prostředí a lepší grafiku, a dobrodružný thriller Beyond: Two Souls, který vyjde pouze pro PS3 a jeho věková hranice je stanovena na 18+, v některých zemích USA až na 21+.

Devatenáctého listopadu vyjde jedna z nejočekávanějších her roku 2013, akční střílečka Watch Dogs. Dostupná bude pro PC, PlayStation 4, Xbox 360, a Wii U. Její věková hranice je stejně jako u GTA 5 stanovena na M 17+.

V prosinci se vlastníci Nintendo Wii U a milovníci klasických Super Mario bros. her můžou těšit na další přídavek do „rodiny“ v podobě hry Super Mario 3D World. Možnost dostupnosti i na jiné platformě se nezvažuje, takže bych s ní moc nepočítala. Což je michodem podle mě škoda, já mám Maria ráda :-) .

Datum vydání neznámé: co nás ještě čeká?

V poslední čtvrtině roku se můžeme těšit na „bojovku“ Killer Instinct (pouze pro Xbox One), upgrade hry Watch Dogs, o které jsem psala výše, pro PlayStation 4, akční sci-fi hru Saints Row IV – Enter The Dominatrix (vyjde pro PC, PS3 a Xbox 360, vydání pro Nintendo a PS4 je v jednání), a konečně na nejočekávanější hru roku: Assassin’s Creed IV: Black Flag, která vyjde na PC, PlayStation 3 a 4, Wii U a Xbox One a její věková hranice je 18+.

Koncem roku se taky můžeme těšit na re-release akční hry Mirrors Edge pro PlayStation 4 a Xbox One, grafika ale zase není o tolik vylepšená v porovnání s verzí pro PC, takže pokud ji už máš, přijde mi její koupě pro konzoli poměrně nelogická.

No, moji osobní favoriti pro letošní rok jsou Final Fantasy XIV a Assassin’s Creed. Co ty? Na jakou hru se těšíš nejvíc?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář