Dneska jsou blogy, které nahrazují klasické papírové deníčky, poměrně v kurzu. Měla by sis ale uvědomit jednu podstatnou věc – svůj deníček bys asi jen tak někomu přečíst nedala, ne?

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Co všechno napsat na blog?

Blog si může přečíst kdokoli

Jasně, ze začátku to budou ostatní blogeři a blogerky, které ti zanechají nějaký hezký komentář. Později na tvůj blog může narazit spolužačka nebo ségra a za chvilku si ho čte celá třídy a půlka tvé rodiny. V tom horším případě třeba i učitelka nebo tvůj zaměstnavatel. Opravdu stojíš o to, aby si mamka přečetla článek, jak jí nenávidíš, který jsi napsala po vaší bouřlivé hádce? A měl by se tvůj spolužák dozvědět, jak se ti líbí, právě z tvého článku?

Nahatá po městě

Jestli jsi extrovert a nedělá ti problém svěřovat se úplně se vším i ve skutečném životě, asi tě jen tak nerozhodí, že si někdo přečte článek, že ses včera opila a běhala nahá po městě.

Anonymita je na místě

Možná by ses měla řídit tím, že na blog napíšeš jen věci, které by ses nestyděla říct, ani kdybys stála před celou školou. A pokud ti blog slouží jako taková vylévárna srdíčka, asi bys na něj neměla přidávat své fotky, ani používat skutečné jméno nebo se chlubit svým bydlištěm. Zkrátka si zachovej jistou anonymitu a tajuplnost.

Pozor na babičky

Možná se to může zdát trochu přehnané, ale pokud na blog píšeš totálně všechno, nediv se, až jednou najdeš babičku s infarktem a vedle ní zapnutý notebook s článkem o tvém sexuálním životě.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář