Grafika se posouvá neskutečnou rychlostí a spolu s ní i vzhled videoher. Na jaké herní novinky se tak můžeme těšit v letošním roce?

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Co nám herní vývojáři přichystali na rok 2014?

Ani v roce 2014 nebudou milovníci her ochuzeni o nové herní tituly, ať už pokračování nějakých starších, jako jsou The Sims, Assassin’s Creed nebo třeba Final Fantasy. Herní vývojáři na letošní rok slibují více graficky propracovaných titulů a také kompatibilitu s větším množstvím herních konzolí – kromě her, které vyjdou například pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360 se tak můžeme těšit i na hry pro novější nebo méně podporované herní konzole jako jsou například PlayStation 4, Xbox One nebo herní mikrokonzole Ouya.

Fanoušci akčních her a adventur si užijí spíš na konzolích

Hráči zapálení do akčních a dobrodružných her si letos rozhodně nemůžou stěžovat. Pro rok 2014 se připravuje víc než dvacet herních titulů, ze kterých si vybere jistě každý, a chystají se také remaky starších her pro nové konzole jako jsou Xbox One nebo PlayStation 4.

Vlastníci zmíněné PS čtyřky si přijdou na své hned v prvním pololetí letošního roku, kdy se můžou těšit hned na několik titulů. Prvním a zdaleka nejočekávanějším z nich je Infamous: Second Son, která jako jedna z ne-úplně-mála letošních her vyjde pouze na jednu konzoli, kterou je právě PS4. Hra slibuje skvělou grafiku a ovládání přizpůsobené soubojům podobným těm v Assassin’s Creed. Dále se vlastníci PS4 můžou těšit například na hru Final Fantasy XV, která kromě PS4 vyjde i pro Xbox One. Těšit se můžeme i na druhý díl akční adventury Dark Souls, která vyjde stejně jako její předchůdce na PC, Xbox 360 a PS3. První letošní adventuru, která vyjde na všechny platformy (kromě Ouya), představí koncem února Square Enix pod názvem Thief.

Vlastníci konzolí se letos můžou těšit i na několik stříleček – tu nejočekávanější představí pod názvem Destiny v druhé polovině roku vývojáři z Bungie Studios. Na Xbox One se také představí střílečka Sunset Overdrive, nicméně datum jejího vydání je zatím neznámé.

Vlastníci PC si letos zahrají hlavně RPG a adventury

Kromě již zmiňovaného Dark Souls II očekávají letos majitelé herních PC několik herních titulů, převážně se řadících mezi RPG a adventury. Jednou z nich je i zmiňované dobrodružné RPG Thief, třetí díl klasické RPG Zaklínač, který vyjde pod názvem Wild Hunt, nebo třeba masivně multiplayerová MMORPG hra The Elder Scrolls Online.

Pro PC a Mac letos nicméně mimo zmiňované dobrodružné a fantasy RPG vyjde ještě jedna z nejočekávanějších her letošního roku – The Sims 4. Půjde-li o graficky prozatím nespustitelnou hru, jakou byl bezprostředně po jeho vydání její předchůdce, to se ještě uvidí, je to nicméně značně pravděpodobné a majitelé starších, byť herních, notebooků, si tudíž asi moc nezahrají.

Dvě nejočekávanější, ale potencionálně nejhorší hry roku

Stane se to každý rok: vyjde nějaká hra, ale ukáže se, že jde vlastně relativně o propadák. Letos jsou adepty na tento titul hry hned dvě: již zmiňovaná The Elder Scrolls Online, a mimo ni i nový díl fantasy RPG série Dragon Age: Inquisition.

Proč by mohlo, a zřejmě i bude, nepříliš oblíbenou hrou být právě TESO je celkem jasné: fakt, že jde o MMORPG hru vyžadující nicméně relativně velkou rychlost připojení, je jedna věc, se kterou se většina hráčů u podobných her většinou nějak smíří. Jenže TESO je hrou, která vyžaduje měsíční poplatky za něco, co vlastně není nějak převratně nové – ovládací prvky podobné Star Wars: The Old Republic, děj trochu mezi Guild Wars a Skyrimem, grafika prakticky pořád stejná. A připomeňte mi, proč že bych za to měla platit, když můžu hrát Dragon Age online a vyjde mě to levněji, a to o dost.

Nicméně druhý potencionální propadák, Dragon Age: Inquisition, to je něco úplně jiného. Hra zatím totiž po všech stránkách vypadá VELMI dobře, jenomže má to háček: přehnaně náročná na grafiku a cenově možná o kategorii výš, než kam by opravdu patřila. S takovými vyhlídkami kdo ví, kolik fanoušků předchozích dílů si ji koupí. Každopádně já se na ni těším.

Co ty? Na jaké hry si letos „brousíš zuby“? Co tě naopak vůbec nezaujalo?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář