Harry Potter je prakticky něco, na čem (nejen) moje věková skupina vyrůstala. Pro ty, kterým Harryho příběhy chybí, jsou tu dvě možnosti, jak je prožít znovu.

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Čaroděje s jizvou na čele určitě znáš. Na jeho příbězích spousta z nás vyrostla, spousta lidí s ním prožila těch krásných třináct let už od doby, kdy vyšla první knížka. Chybí ti Harryho příběhy? Ráda bych ti představila dva způsoby, díky kterým si je připomeneš znovu.

1. Pottermore.com

Pottermore jsou všechny knížky o Harry Potterovi v interaktivní podobě.
Pottermore jsou všechny knížky o Harry Potterovi v interaktivní podobě.
zdroj: forbookssake.net

Tato stránka vznikla už před více než rokem. Jde vlastně o celý příběh stvořený jako jedna interaktivní online hra doplněná úryvky z knih, u některých kapitol pak i úryvky z audioknih. Jak procházíš kapitoly, můžeš sbírat různé předměty, učit se kouzla nebo vařit lektvary. V průběhu hry taky sbíráš body pro svou kolej, které se od všech hráčů na konci roku sečtou a vyhlásí se školní pohár.

Pottermore – hlavní stránka
Takhle vypadá hlavní stránka Pottermore, když nejsi přihlášená.
zdroj: pottermore.com

Jak procházíš kapitolami, dostaneš se hned do několika důležitých bodů. V současnosti jsou zveřejněny první dvě knížky a další se připravují někdy kolem Vánoc a tak těmi nejdůležitějšími jsou výběr hůlky a zařazení do koleje. Pro tyto části je dobré umět líp anglicky (nebo nějakým jiným dostupným jazykem). Stránka totiž není v češtině a ty musíš odpovídat na otázky.

Když tě Moudrý klobouk zařadí, barva hlavní stránky se změní.
Když tě Moudrý klobouk zařadí, barva hlavní stránky se změní.
zdroj: pottermore.com

Když tě Moudrý klobouk zařadí do koleje, barva tvé hlavní stránky se změní z fialové na barvu tvé koleje – u mě je to žlutá – a odemkne se ti přístup do Velké síně a do společenské místnosti tvé koleje. Taky nahoře uprostřed na „štítu“, kde bylo předtím pouze logo Pottermore, se objeví znak tvé koleje.

2. Wonderbook: Book of spells

Pottermore pro Playstation 3, i tak by se asi Book of spells dal nazvat.
Pottermore pro Playstation 3, i tak by se asi Book of spells dal nazvat.
zdroj: playstation.com

Book of spells je interaktivní knížka pro PS3 (tzv. Wonderbook – prodává se například i Putování s dinosaury atp.). V ČR a SR vyšla 14. 11. 2012. Pokud se ti na Pottermore něco líbilo, můžu tě ujistit, že tato hra tě přímo strhne – je od stejných tvůrců jako Pottermore, proto je graficky hodně podobná. Jediný rozdíl je v tom, že v této hře nepotřebuješ připojení k internetu, nenajdeš tu děj ani postupování kapitolami knížek jako na Pottermore, a – plus pro všechny, co jsou na tom s angličtinou trochu hůř – fakt, že tato hra je kompletně v češtině.

Co tedy potřebuješ k hraní? Playstation 3, kameru PS Eye, move ovladač a disk s hrou. Kamera snímá stránky knihy, které jsou „popsané“ speciálními znaky, které kamerka dešifruje a spolu s tvým obrazem je přenáší na obrazovku, kde se odehrává celý příběh. Nevýhoda oproti Pottermore je, že tato hra je spíš záležitostí menších dětí – okolo sedmi, osmi let. Starší hráči – kolem patnácti – budou mít hru dokončenou poměrně rychle. A kde hru koupit? V kamenných obchodech ji u nás má například Datart nebo Electroworld, na internetu se dá koupit na Alze – pokud nemáš ani PS3, dá se za cca sedm tisíc korun sehnat i PS + Wonderbook + příslušné ovladače.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Týna

    Prosím v té hře mi nejde nastavit země v jaké jsem . Poradte jak to mám udělat .