Existuje spousta webových stránek pro cestovatele. Pokud cestuješ na vlastní pěst, tyhle by se ti mohly hodit.

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Obrovská pomoc

Cestování „na vlastní pěst“, jak se tak říká, je teď obrovským hitem především mezi mladými lidmi. Pokud tě nebaví nebo nechceš jen jako robot vybrat hotel přes cestovku, která zařizuje i dopravu tam i zpátky, ale zažít nějaké to „dobrodružství“, můžou se webové stránky pro cestovatele ukázat jako obrovská pomoc, nejenom co se dopravy týká, ale i když chceš vědět, kde se ubytovat, kam se jít najíst a tak dál. Tyhle stránky při cestování používám já a často mi opravdu pomohly.

TripAdvisor

TripAdvisor
TripAdvisor je stránka, kde najdeš tipy na to, kde bydlet nebo jíst… a mnohem víc.
zdroj: telegraph.co.uk/travel

Co to vlastně je TripAdvisor? Zjednodušeně stránka, kde může kdokoli napsat recenzi na hotel, restauraci nebo třeba i nějakou atrakci (lunapark, zoo), kterou navštívil, když byl v nějaké zemi. Recenzenti mohou přidat i svoje fotky z těchto míst, které se kolikrát silně liší od těch, které hotel zobrazuje na svých stránkách. TripAdvisor ti také může doporučit různé aktivity, kterých se můžeš zúčastnit poblíž místa, kde chceš přebývat.

Pomáhá to nějak? No ano, jasně. Někteří lidi sice píšou schválně špatné recenze, ale ty jdou většinou od těch skutečně upřímných odlišit. Majitelé hotelů, restaurací atd. mají také možnost na recenze nějakým způsobem zareagovat. Osobně mi TripAdvisor často pomohl nejen s rozhodováním, kde se ubytovat, nebo kam jít na večeři, ale i třeba co dělat ve volném čase, když se nechci jen nudit v hotelovém areálu, a jsem za to ráda – nestává se mi tak, že bych šlápla vedle, když někam cestuju.

Duolingo

Duolingo
Umět anglicky je fajn, ale taky se nedomluvíš všude
zdroj: wikipedia.org

Jop, většina lidí umí anglicky. VĚTŠINA. Ale byla jsi třeba ve Španělsku nebo Itálii? Tam angličtina rozhodně není prioritním jazykem, což znamená, že spousta lidí se ji začíná učit až na střední či vysoké škole, a podle toho potom taky vypadá ta jazyková úroveň – čekat tak, že se domluvíš, může být občas pěkně naivní. Plus se říká „kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem“.

Duolingo je stránka, kde můžeš online a zdarma studovat cizí jazyk, který se chceš naučit, s jedinou podmínkou, kterou je znalost angličtiny. Pokud ovládáš angličtinu alespoň na komunikační úrovni, můžeš začít online studovat španělštinu, italštinu, francouzštinu, němčinu či portugalštinu, nebo počkat pár dní až měsíců, než budou hotové kurzy dalších jazyků od holandštiny přes irštinu, které budou dokončeny a zveřejněny do srpna, až po ruštinu či turečtinu, jejichž dokončení ještě minimálně rok a půl zabere.

Mimochodem: duolingo občas (záměrně) používá nesmyslné věty, které tě nutí se zamyslet nad tím, „co tím vlastně chtěl básník říct“ – přeci jen jde spíš o to, aby ses naučila slovíčka a gramatiku, než aby sis zapamatovala přesné fráze, které potom použiješ v běžném hovoru. Já se momentálně učím italštinu, kterou miluju, a nutno říct, že někde po čtvrté lekci jsem se nad větami stylu „kuchařka vaří hada“ nebo „holčička pije led“ opravdu přestala zamýšlet. :D

Rome2Rio

Rome2Rio
Rome2Rio je chytrá stránka, která ti řekne, jak se kam dostat nejen letadlem
zdroj: rome2rio.com

Rome2Rio je jedna z mých rozhodně nejoblíbenějších cestovních stránek. Protože nejenom že je úžasná a přehledná, ale taky neskutečně informativní. Stačí zadat počáteční a konečný bod své cesty a Rome2Rio ti ukáže všechny způsoby, jak se tam dostat, i s přibližnými cenami a dobou dopravy, a pokud budeš chtít, tak ti i navrhne, kde se ubytovat co nejblíž místu, kam dojedeš.

Rome2Rio mi zachránilo tisíce korun, které bych bývala utratila za dopravu například do Londýna nebo do Itálie tím, že mi navrhlo alternativní způsoby, jak se tam dostat. A i když to možná trvalo dýl, užila jsem si to: z okénka vlaku či autobusu jsem viděla věci, o které bych asi přišla, kdybych letěla letadlem.

A co ty? Bez jakých stránek se při cestování neobejdeš?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Evka

    No nevím… a chybí třeba Booking.com

  • Jarda

    To je jako nějaký vtip ???