Jejím největším koníčkem je móda, kosmetika a vaření. Spolupracuje s několika kosmetickými značkami a její blog čte přes tisíc čtenářů.

avatar

Aneta Prozrová
Zajímá se o zdravý životní styl a duševní očistu.

A o kom je vlastně řeč? O známé blogerce Ceady, autorce blogu www.thelifeofceady.blogspot.cz. Kámoška ti přináší exkluzivní rozhovor se sympatickou blogerkou z Prahy. Jak se vlastně stala slavnou blogerkou? Kde hledá módní inspiraci? A co je její největší přání? To vše se dočteš přímo v rozhovoru.

Na internetu někdy trávím víc času, než je zdrávo

1) Tvůj blog je plný módy, recenzí na kosmetiku, lákavých vlastních receptů, fotek a dokonce točíš i videa. Do toho pořádáš soutěže pro čtenáře a spolupracuješ se známými kosmetickými značkami. Jak ses k blogování dostala a kdy jsi s tímto koníčkem začala?

Blogovat jsem začala ve třinácti nebo ve čtrnácti letech, teď si nejsem úplně jistá. Blog jsem tehdy ještě měla na Blog.cz a jednalo se o online deník bez fotografií, který jsem si psala jen sama pro sebe.

2) Vypadá to, že míváš každý den pěkně nabitý. Jak do toho stíháš ještě blogovat?

Škoda, že nemám obraceč času, jako měla Hermiona, protože stále nestíhám. Ještě že je možné plánovat články dopředu. Ale i to má své nevýhody. Často mám články rozepsané, takže už se mi párkrát stalo, že jsem zapomněla článek dopsat a uveřejnil se. To pak máte chuť začít bouchat hlavou o zeď.

Ceady se věnuje blogování už od třinácti.
Ceady se věnuje blogování už od třinácti.

3) Co se u tebe díky blogování změnilo? Jakých úspěchů se ti už podařilo dosáhnout?

Díky blogování jsem na internetu více nežli je zdrávo :-D . Napadají mě hned další zápory. Ale je tady spousta pozitivních změn, které mi blogování přineslo. Nikdy jsem nedoufala, že bych byla zvána na akce nebo že bych někdy spolupracovala se značkami, se kterými spolupracuji. Natož abych doufala v to, že mi bude někdo psát s nadšením, že mě dnes potkal v Praze a přitom mě chválil.

4) Kromě spousty fotek máš na blogu i vlastní videa jako většina známých blogerek. Spíše se zatím ale věnuješ psaní, plánuješ přidávat videa častěji a pravidelně?

Jakmile natočím video, ihned plánuji další a další. Ale ta nervozita a pocit, že najednou nemám před kamerou co říct, mě nakonec vždy odradí. V šuplíku mám už pěknou sbírku videí, ale ne a ne je uveřejnit. Ale třeba se jednou překonám a budu si chtít před kamerou “povídat” každý týden.

5) Co tě baví víc? Psát články, nebo mluvit přímo před kamerou?

Jak už předchozí odpověď napovídá, zatím se raději věnuji psaní. Před kamerou často zapomenu zmínit něco důležitého právě proto, jak moc se soustředím na to, abych se nezamotávala a nepřeříkávala. Vždy obdivuji youtuberky s jakou lehkostí mluví na kameru.

Fotí, natáčí, ale ze všeho nejraději píše.
Fotí, natáčí, ale ze všeho nejraději píše.

6) Inspiruješ spoustu mladých holek, k tomu jak se oblékat, jakou používat kosmetiku, atd. Prozraď, kde ty sama čerpáš inspiraci?

Já Ti nevím. Nemyslím si, že bych byla zrovna nějakou inspirací. Co se mé inspirace týče, jako každý čerpám inspirace všude kolem sebe. Největším vzorem mi jsou tyto tři blogerky: teetharejade.com, nofashionvictims.fi a thestylegossiper.com. Takže se dá říct, že inspiraci čerpám i u nich.

7) Co považuješ za největší kosmetický hřích?

To je těžké říct. Je spousta věcí, které je možné pokazit. Ale asi nejhorší je špatný výběr make-upu. Sama s tím mám problém, protože i ty nejsvětlejší make-upy jsou na mě stále tmavé.

Hrozně ráda jím!

8) Máš ještě nějaký další velký koníček kromě blogování?

Moc ráda vařím a peču a hostím přátele a rozmazluji přítele. A abych nezapomněla… Hrozně ráda jím, což je na mě taky znát!

9) Jako skoro každá holka ráda nakupuješ. Občas ale člověk sáhne trochu vedle. Prozraď, jakou největší blbost sis kdy koupila?

Jéje, blbostí mám doma spousty. Vždy sáhnu po něčem, co je ve slevě. ” No nekup to za ty prachy.” A nakonec to nenosím. Například loni jsem si koupila žlutozelené jeany a měla jsem je na sobě jen jednou, když jsem se v nich fotila na blog. Ale aby to nevyznělo tak, že si kupuji oblečení jen proto, abych ho vyfotila na blog. To vůbec ne.

Domácí müsli podle Ceady a spoustu dalších receptů najdete přímo na jejím blogu.
Domácí müsli podle Ceady a spoustu dalších receptů najdete přímo na jejím blogu.

Skromná přání

10) Jaké máš plány do budoucna? A teď nemyslím jen co se blogování týče… Čemu by ses chtěla věnovat, jaké jsou tvé sny?

Mám strach prozradit své sny. Co když se poté nevyplní? Takže si je ráda nechám jen pro sebe samotnou. Ale přece jen prozradím, že už od dětství sním o tom, že budu mít dvě děti, hodného muže, domek a na zahrádce budu mít jak květiny, tak spoustu ovoce a zeleniny. To je můj největší sen. Když mi bylo -náct, toužila jsem po Praze. Ale teď je tomu právě naopak. Stále čichání moči, vyhýbání se všem možným exkrementům, takže nemůžete jít po ulici s hlavou vzpřímenou, mě od bydlení v Praze odrazují… A už vůbec mě nebaví předbíhání bezohledných kuřáků. A pak, že je Praha krásné město :-D .

Ceady
„Nemyslím si, že bych byla inspirací,“ říká Ceady. Opak je ale pravdou…

11) Máš v plánu někdy v nejbližší době opět uspořádat v Praze sraz blogerek?

S blogerkami se setkáváme na různých akcích. Teď jsme se viděly na Prague Fashion Weekendu. A další akce bude zase co nevidět. Takže sraz pořádat nebudu.

12) Co bys na závěr vzkázala všem svým čtenářům?

Vím, že to bude znít pateticky, ale jsem nesmírně ráda za to, že mě sledujete a podporujete. Vždy mi svými milými komentáře zvednete náladu. Jsem ráda, že Vás mám!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář