Každá to známe. Mamka vtrhne do našeho pokoje a připomene nám, že bychom si měly uklidit. Koho by ale napadlo, že pod pojmem nepořádek se skrývá něco tak originálního, nápaditého a hlavně užitečného?

avatar

Kristýna Šopfová
Malá nenápadná slečna, která chce dát o sobě vědět.

Kdo nenarazil na stránku A Beautifull mess, zamrznul v roce 2000. Denně projíždím opravdu spoustu stránek a blogů. Našla jsem však jen hrstku, na kterou se ráda vracím a netrpělivě očekávám každý nový příspěvek. Takže pokud jsi o tomto blogu ještě neslyšela, tak mi nezbývá nic jiného, než ti jej doporučit. Opravdu stojí za to.

Elsie a Emma
Elsie a Emma, dvě bordelářky, které si v tom umějí udělat pořádek.
zdroj: abeautifulmess.typepad.com

Jak jsem tuto stránku objevila?

Na tuto stránku jsem narazila vlastně úplně náhodou, prostě jsem se tam doklikala z nějakých blogů. Už na první pohled mě zaujal svým přehledným a barevně laděným designem. O to víc jsem byla potěšena z článků, které jsou psány anglicky. V dnešní době je jen málo lidí, kteří by neuměli alespoň štěknout anglicky, a troufám si říct, že (vyjímaje starší generaci) není již nikdo, kdo by si slovo, které nezná, neuměl nacvakat do Google překladače.

Takže autory jsou zase holky?

Jak překvapivé. Tento blog založila Elsie (to je ta tmavovláska na fotografii). Upřímně, když jsem ji poprvé slyšela na videu, říkala jsem si: „To nemůže být její hlas.“ I když mě to trošku rozjařilo, stále na mě působí příjemně. Elsie je hlavní zakladatelkou a distributorkou blogu. Přidává tam DIY nápady, kolekce fotografii, nápady do domácnosti, na oblečení,… je toho spousta. Její sestra Emma je přesný opak. Působí divokým dojmem. Moc jsem si oblíbila její recepty. Spoustu z nich jsem vyzkoušela a můžu je jedině doporučit. Za její největší úlet považuji obarvení vlasů na modro (na svatbu Elsie). Což je jeden z důvodů, proč na mě působí tak, jak působí. Pokud jsem tě nějakým způsobem navnadila, určitě si projeď několik starších článků, na kterých najdeš Emminy fotky.

Emma Chapman
Expertka na pečení a sladkosti, to je Emma.
zdroj: abeautifulmess.typepad.com

Elsie Larson
Hlavní kreativka a strůjce celého nápadu s blogem.
zdroj: abeautifulmess.typepad.com

Holky a jejich menší obchůdek Red Velvet

Holky jsou Američanky a tento blog je pro ně takovou „bokovkou“. Vlastní totiž menší obchůdek s názvem Red Velvet. U tohoto názvu bych se pozastavila, protože označuje speciální červený dort. Navíc, pokud si dobře prohlédneš některé jejich fotky, zjistíš, že každá z holek pracujících v tomto obchodě má tetování spojené s ním. Např. Emma má malý cupcake na ruce. Schválně se koukni. Ale zpět k obchodu. Mimo cukrovinek holky prodávají dekorace do domu a různé vychytávky. Mají i vlastní módní značku a jako bonus je vše originální a ručně dělané. Pokud by byl takový obchůdek někde v České republice, určitě bych se tam jela minimálně podívat. A navíc, holky jsou docela slavné. Nejeden článek o nich vyšel v časopisech.

O čem tedy blog je?

Jak jsem již nakousla. Holky mají rády retro styl, od kterého se jejich tvorba odráží. Libují si v barvách a originalitě. Pro lepší představivost se koukni na video přiložené k tomuto článku. Na blogu najdeš hned několik kategorii, a to: krása, móda, dekorace, recepty, fotografie a řemeslné práce (DIY). Myslím, že každý si tam může najít to své.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář