Určitě to znáš, nudíš se na Facebooku, projíždíš všemožné stránky, koukáš na ty skvělé obrázky a dáváš jim jeden lajk za druhým. Kde ale najít další obrázky pro zábavu?

avatar

Kristýna Šopfová
Malá nenápadná slečna, která chce dát o sobě vědět.

V dnešní době, kdy přežíváme jen díky internetu a jídlu z lednice, není možné, minimálně jednou denně nenarazit na nějaký obrázek nebo dokonce obrázek s „životně důležitým mottem“. Pokud vyloučíme Facebook, který je bezpochyby nejspolehlivější doménou pro sdílení obrázků, najdou se i specializované stránky, jejichž (zpravidla) jediným obsahem bývají právě líbivé obrázky. A teď popravdě, když už na nějaký obrázek klikneš, netvrď mi, že se nepodíváš na další obrázky z téže složky. Zvědavost je vlastnost, která zužuje každého. Nicméně mám pro tebe několik tipů (pro mě 3 největší giganty) na stránky, které si jsou svým obsahem velmi podobné, ovšem každému sedne jiný systém prohlížení, zaujme ho jiný design a podobně.

1) Pinterest.com

Zaujme tě hlavně svým designem a propracovaností.
Zaujme tě hlavně svým designem a propracovaností.
zdroj: hostedmedia.reimanpub.com

V Americe nejvíce používaný (zjm. blogery) server pro propagaci své tvorby a hlavně pro inspiraci, kvůli které je tato stránka tolik navštěvovaná. Víš, jak zní reklama na Seznam? „Seznam, najdu tam co neznám (hledám).“ Takto můžeme definovat i tuto stránku. Do vyhledávače můžeš napsat cokoliv (samozřejmě v angličtině) a okamžitě na tebe vybafne několik obrázků. V kurzu je stále DIY (z angl. Do it yourself = udělej si sám), kterého tam najdeš opravdu požehnaně. Byla dokonce založena i speciální kategorie s touto velmi oblíbenou tematikou. Navíc je skvělé, že se tento server aktualizuje během pár minut. Jeden by nevěřil, jak rychle se na něm může stát člověk závislým. To nutkání, vědět, které obrázky jsou nové, potřeba nové inspirace…

2) Weheartit.com

We♥it, tomu prostě neodoláš.
We♥it, tomu prostě neodoláš.
zdroj: ngcfashion.files.wordpress.com

Narazila jsem na něj nedávno, jsem na něm denně a nemůžu se nabažit všech obrázků. Je to jako fetiš, navíc postupně zamořuje sociální sítě. Ne, dělám si legraci, až tak negativně to nevidím, ale odkazy na Weheartit vídám docela často. Jak jsem již v úvodu zmínila, obsahem si jsou všechny stránky velmi blízké. Nicméně zde najdeš hlavně obrázky. Líbí se mi jejich přehlednost, navíc si můžeš založit vlastní účet, na který se ti budou všechny obrázky, které se ti líbí, ukládat. Tím pádem pro tebe bude mnohem snažší je případně dohledat. Weheartit, líbivý název s mrkavým designem.

3) Favim.com

Favim.com
V jednoduchosti je síla.
zdroj: st.free-lance.ru

Předpokládám, že o Favim jsi ještě neslyšela, jelikož nepatří mezi příliš známé. To ale neznamená, že by se měl za co stydět. To v žádném případě. Na úvodní stránce tě přivítají, jak jinak, než obrázky. Absolutně skvělá vychytávka tohoto webu jsou kategorie podle barev, respektive rozdělení podle barev. Je to geniální nápad, zjm. pro ty, kteří jsou vysazeni vůči nějaké barvě. A další plus získává za originální tagy. Na tuctových stránkách najdeš jednoslovné tagy (kočka, fashion, blond,…), ale na Favim najdeš složené tagy (girl + sexy, fashion + style,…). Nemůžeš popřít, že tato stránka je prostě napěchovaná originalitou. Rozhodně stojí za podívání.

Pokud máš i ty nějaký tip na super stránku, určitě ji hoď do komentářů. Pochlub se něčím, co moc lidí nezná a buď první.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář